1431866 574

فوت بیش از ۴.۸ میلیون مبتلا به کووید ۱۹ در جهان


به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۴۵.۱ میلیون مبتلا و بیش از ۷۳۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۳.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۵ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۰۰ هزار و هند با بیش از ۴۵۰ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۱۵ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۳۴ مبتلا و ۱۲۲ هزار و ۳۷۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار ابتلا به کرونا قرار گرفته است.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۵,۱۷۹,۲۰۹ ۷۳۳,۰۵۸
۲ هند ۳۳,۹۵۳,۴۷۵ ۴۵۰,۶۲۱
۳ برزیل ۲۱,۵۶۷,۱۸۱ ۶۰۰,۸۸۰
۴ انگلیس ۸,۱۲۰,۷۱۳ ۱۳۷,۶۹۷
۵ روسیه ۷,۷۴۶,۷۱۸ ۲۱۵,۴۵۳
۶ ترکیه ۷,۴۱۶,۱۸۲ ۶۵,۹۸۴
۷ فرانسه ۷,۰۵۲,۵۲۰ ۱۱۷,۰۴۴
۸ ایران ۵,۶۹۱,۶۳۴ ۱۲۲,۳۷۰
۹ آرژانتین ۵,۲۶۵,۵۲۸ ۱۱۵,۴۵۸
۱۰ اسپانیا ۴,۹۷۳,۶۱۹ ۸۶,۷۷۸

 به گزارش ایسنا، بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

خواندن  خداحافظی با «مزایای رفاهی و انگیزشی»/ کارگر و کارفرما می‌توانند بر سر حداقل توافق کنند/ «دیوان عدالت اداری» شناختی از قوانین کار نداردSource link