salla.sign atles

فنلاند، «قوانین مرزی» خود را تغییر می‌دهد


فنلاند، «قوانین مرزی» خود را تغییر می‌دهد

فنلاند به منظور احداث موانعی در مرزهای خود برای مقابله با تهدیدات روسیه، قوانین مرزی خود را اصلاح می‌کند.


به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، دولت فنلاند برنامه دارد قوانین مرزی این کشور را به منظور احداث موانعی در مرزهای شرقی این کشور با روسیه، اصلاح کند. 

بنا بر اعلام دولت فنلاند، احداث این موانع بخشی از اقدام‌هایی است که به منظور افزایش آمادگی‌‌ها در برابر تهدیدات ترکیبی (هیبریدی) روسیه، در بحبوحه حمله این کشور به اوکراین، صورت می‌گیرد. 

فنلاند که متقاضی عضویت در پیمان نظامی غرب، ناتو است، سابقه جنگ با روسیه را دارد ولی هم اکنون منطقه مرزی این کشور با روسیه پوشیده از جنگل است و بخش قابل توجهی از مرز هزار و ۳۰۰ کیلومتری (۸۰۸ مایلی) میان دو کشور تنها با خطوط پلاستیکی و تابلو مشخص شده است. 

با افزایش نگرانی‌ها در خصوص تلاش‌های روسیه برای افزایش فشارها بر فنلاند با فرستادن پناهندگان به مرز این کشور، دولت فنلاند تقویت وضعیت امنیتی مرزهایش را با سرعت بیشتری پیگیری می‌کند. 

پیش از این و در پایان سال گذشته میلادی، هنگامی که صدها نفر از پناهندگان از خاورمیانه، افغانستان و آفریقا در مرز بلاروس و لهستان گرفتار شدند، اتحادیه اروپا بلاروس را متهم به دست زدن به چنین اقدامی کرد. 

بر اساس قوانین کنونی اتحادیه اروپا، پناهجویان می‌توانند در هر نقطه ورودی به کشورهای عضو این اتحادیه، تقاضای پناهندگی خود را ارائه کنند. 

اصلاحات صورت گفته در قوانین مرزی فنلاند، به دولت این کشور این اجازه را می‌دهد تا موانعی مانند حصار و جاده‌های جدیدی برای برقراری گشت‌های مرزی احداث کنند.


انتهای پیام/

خواندن  پیدا و پنهان طرح صلح طالبانSource link