1538043 835

فروشندگان سئوالات تقلبی کنکور دستگیر شدند

[ad_1]

1538043 835

به گزارش تابناک به نقل از شفقنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی با اشاره به دستگیری ۲ کلاهبردار سوالات تقلبی اظهار کرد: در رصد و پایش فضای مجازی و در اجرای طرح برخورد با کلاهبرداران اینترنتی در پوشش ادعای فروش سوالات کنکور ۱۴۰۱ و امتحانات نهایی چندین کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی در این باره مشاهده و مورد پیگیری ویژه قرار گرفت.

او افزود: افسران سایبری پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و متوجه شدند پنج کانال و صفحه که در مجموع بیش از ۵۰ هزار نفر دنبال کننده دارند، ضمن ادعای فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور، تجهیزات پیشرفته ارتباطی را نیز با عنوان ابزار تقلب با قیمت‌های گزاف در این کانال‌ها می‌فروشند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با بررسی‌های تخصصی و اقدامات فنی ۲ ادمین اصلی این کانال‌ها را شناسایی و پس از احراز هویت این افراد و تشریفات قضایی در یک اقدام غافلگیرانه این شیادان را در محل اختفای خود دستگیر کردند.

او اظهار داشت: در بررسی محل دستگیری این افراد، تعداد زیادی دوربین مخفی در انواع مختلف (خودکار، فلش و پریز) و هندزفری نامرئی کشف شد و متهمان به همراه تجهیزات کشف شده به پلیس فتا منتقل شدند.

گودرزی با اشاره به اینکه این تجهیزات با توجه به ساختار خود علاوه بر استفاده در اقدامات نامتعارف و با مقاصد خاص، جان افراد را به خطر می اندازد افزود: سلامت مردم خط قرمز پلیس است و افرادی که با اقدامات فرصت‌طلبانه و مجرمانه خود این خط قرمز را زیر پا بگذارند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهند شد.

خواندن  ویدیو: گل دوم میلان مقابل ورونا توسط فلورنزی

[ad_2]

Source link