1649602016 ابراهیم رئیسی

غلبه بر مشکلات کشور جز با همدلی ممکن نیست/ تدوین برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در دو ماه آینده


غلبه بر مشکلات کشور جز با همدلی ممکن نیست/ تدوین  برنامه جامع تحقق سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در دو ماه آینده

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز همدلی قوا فرصت مناسبی برای رفع مشکلات و خدمت به مردم پدید آورده است، تاکید کرد: همکاری دولت، مجلس و قوه قضاییه برای جامعه اعتمادساز و راهگشا است.


به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی عصر روز یکشنبه در جلسه هیات دولت هماهنگی همه ارکان کشور را برای حل مشکلات ضروری دانست و ضمن اظهار خرسندی از همدلی موجود میان قوای سه‌گانه گفت:‌ تنها راه غلبه بر برخی مشکلات ساختاری و مزمن موجود در کشور خصوصا در حوزه اقتصاد، همدلی و همراهی همه ارکان تصمیم‌ساز در کشور است.

رئیس‌جمهور بخشی از سخنان خود را به موضوع سیاست‌های کلی تامین اجتماعی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب اختصاص داد و ضمن تاکید بر اجرای کامل این سیاست‌ها تصریح کرد: اگرچه دولت بر  اساس دستور رهبر معظم انقلاب شش ماه برای ارائه برنامه جامع تحقق این سیاست‌ها مهلت دارد اما وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سازمان‌های مردم نهاد؛ آیین‌نامه ها و دستورالعمل‌های این ابلاغ را حداکثر ظرف مدت دو ماه آماده کند.

وی ابلاغ این سیاست‌ها را از سوی رهبر انقلاب یک اقدام با برکت و دارای اثرات عظیم اجتماعی برای کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: این ابلاغ یک کار جامع برای اجرای عدالت و توجه ویژه به اقشار کم‌درآمد با حفظ کرامت انسانی است.

رئیسی به موضوع ناسالم شدن وضعیت هوا بر اثر ورود ریزگردها به کشور اشاره کرد و ابراز داشت: ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده و لازم است تمامی دستگاه‌های مسئول در دولت با جدیت در این زمینه وظایف و مسئولیت‌های خود را ایفا کنند.

خواندن  آمریکایی‌ها از یک طرف پیام می‌فرستند که برای توافق آماده‌ایم و از طرف دیگر، بر لیست تحریم‌ها می‌افزایند

وی در همین راستا سازمان محیط زیست را مکلف کرد به همراه دیگر دستگاه‌های ذیربط از طریق دیپلماسی و مجامع بین‌المللی و تعامل با کشورهای همسایه رفع این مشکل را مجدانه پیگیری کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به انتشار اسامی اَبَربدهکاران بانکی، بر ضرورت اصلاح نظام بانکی، پولی و مالیاتی در کشور تاکید و بیان کرد: بخش خصوصی و کارآفرینان خوش حساب شریک دولت هستند و نباید تاوان افراد بدحساب را بدهند.

رئیسی همدلی قوا برای رفع مشکلات مردم را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: همکاری دولت و مجلس برای جامعه اعتمادساز و راهگشا است.


انتهای پیام/Source link