d8b9daa9d8b3 d8aad8b5d8a7d988db8cd8b1db8c d8a8d987d8aad8a2d988d8b1 d8a7d8b2 d8a8d8a7d8b2d8a7d8b1 d985d988d8a7d8af d8bad8b0d8a7 6382aa6bcdcfd

عکس | تصاویری بهت‌آور از بازار مواد غذایی در ووهان!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، تمام تحقیقات برای یافتن سرنخ پاندمی انجام شده است و همه آن به بازار Huanan در ووهان ختم شده‌است. این بازار هم حیوانات مرده و هم حیوانات زنده را برای مصرف به فروش می رساند و مشکل اصلی این است که حیوانات مرده و زنده در مجاورت یکدیگر نگهداری می شوند که یک مشکل عمده بهداشتی است!

عکس | تصاویری بهت‌آور از بازار مواد غذایی در ووهان!

این بازار باید به عنوان یک شگفتی شناخته شود، گفتنی است که چین به دلیل بازارهای ممنوعه از اوایل دهه 2000 مشهور است. به دلیل فساد در داخل کشور، بسیاری از این رفتارها نادیده گرفته می‌شوند و برخی از بازارها با رشوه هنگفتی ممنوعیت خود را رفع می کنند.

چیزی مشابه در سال 2003 با بحران سارس رخ داد که اعتقاد بر این است که شروع شده یا حداقل از طریق این بازارها و اقدامات بد آنها گسترش یافته است.

در 31 دسامبر 2019، چین وضعیت همه گیر را در داخل کشور اعلام کرد. اکنون آنچه بسیار جالب است این است که بازار هوهانان در اول ژانویه 2020 بسته شد. بله، می توان گفت این یک تصادف است و کاری عاقلانه است که اخباری از چیزی که در آن زمان به عنوان یک بازار شناخته می شد، منتشر نشود.

در سال 2014، دکتر ادی هولمز، زیست شناس و ویروس شناس بریتانیایی در جستجوی یافتن پاتوژن های جدیدی بود که می تواند یک اپیدمی یا یک بیماری همه گیر را شروع کند. CDC در ووهان دکتر هلمز را به بازار برد زیرا آنها آن را بهترین مکان برای رشد ویروس ها و انتشار از حیوانات به انسان می دانستند.

دکتر ادی هلمز در بازدید از این بازار گفت:”‌ من به چند مورد از این بازارها رفته‌ام، اما این یک بازار بزرگ بود، دقیقاً جایی که انتظار ظهور بیماری را دارید.»

عکس | تصاویری بهت‌آور از بازار مواد غذایی در ووهان!

از توضیحات دکتر هولمز می‌توان این نتیجه را گرفت که بازار پر از قفس های انواع حیوانات بوده و به ندرت قفس ها را تمیز می کردند. کشتن و قصابی حیوانات فروخته شده درست در مقابل دیدگان همه اتفاق می افتد، بنابراین خون یک حیوان آلوده می تواند به راحتی اطراف را آلوده کند.

CDC مقالات متعددی در مورد احتمال ابتلا به عفونت ها و شیوع بیماری هایی که در هنگام قصابی حیوانات رخ می دهد، نوشته بود، به همین دلیل است که باید در یک مکان بهداشتی و به دور از عموم مردم انجام شود.

جذاب‌تر این است که از 40 مورد اول ابتلا به کووید که در ووهان کشف شد، یک سوم قبل از مریض شدن از بازار بازدید کردند. دکتر هلمز همچنین توضیح داد که حیوانات زنده موجود در بازار می توانند به عنوان تقویت کننده ویروس کار کنند. به دلیل بیماری هایی که به طور بالقوه در حال حاضر حامل آن ها هستند، توانایی تکثیر ویروس را با سرعت بسیار بیشتری دارند و به دلیل اعمال بدی که در بازار انجام می شود، مانند آتش سوزی در یک جنگل خشک ویروس پخش می‌شود.

اگرچه فرضیه اصلی او این است که ویروس در واقع از بازار آمده است. علیرغم اینکه محققان چینی هزاران نمونه را از افرادی که قبل از همه‌گیری با بازار در تماس بودند جمع‌آوری کردند و همه حیوانات زنده را برای Sars-Cov-2 آزمایش کردند، اما نتوانستند اثری از ویروس پیدا کنند.

با این حال، دکتر هولمز می‌گوید یافتن ردی از کووید در این حیوانات مانند جستجوی سوزن در انبار کاه است. دام های موجود در بازار بیش از 700000 ویروس مختلف دارند که می توانند افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

227227

پیشنهاد روز