5655786

عدم تعطیلی مراکز آموزشی در آذربایجان شرقی/ استاندار: آمار مبتلایان بالا رود، اقدام می کنیم


به گزارش خبرآنلاین از تبریز، عابدین خرّم در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در تبریز با اشاره به آغاز موج ششم کرونا و نیز افزایش مراجعات مردم به بازار و مراکز تجاری در روزهای پایانی سال، از دستگاه‌های مسئول خواست تا نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌ها را تشدید کنند.

وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته در سایه تسریع دولت در واکسیناسیون عمومی و همکاری مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، شاهد وضعیت مناسبی در فعالیت‌های اجتماعی و زندگی مردم بودیم، افزود: سویه اُمیکرون که از یک ماه پیش دنیا را تحت تاثیر قرار داده، از یک هفته گذشته نیز موجب آغاز موج ششم در کشور شده است که باید همه بخش‌ها آمادگی مقابله جدی با این وضعیت را داشته باشند.

خرّم خواستار حرکت جمعی همه مجموعه‌های فرهنگی، تبلیغی و رسانه‌ای برای آگاه‌سازی و هوشیاری مردم شد و تاکید کرد: مجموعه دستگاه‌های مسئول و اعضای ستاد مقابله با کرونا باید با آمادگی مناسب در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان باشند تا بتوانیم روزها و هفته‌های آینده را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه در تامین واکسن هیچ مشکلی نداریم، گفت: در کنار تشویق مردم برای تزریق واکسن، موضوع رعایت شیوه‌نامه‌ها بویژه فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید جدی گرفته شود و افراد و گروه‌های مرجع با هم‌افزایی همدیگر، مردم را به رعایت اصول بهداشتی ترغیب کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین نظارت جدی بر رعایت شیوه‌نامه‌ها در مراکز عمومی، مدارس و مراکز آموزشی و ادارات را مورد تاکید قرار داد و گفت: کارمندان ادارات که از تزریق واکسن خودداری کنند، حق حضور در اداره را ندارند و مدیران دستگاه‌ها باید بر این موضوع نظارت کرده و نتیجه را به ستاد مقابله با کرونا گزارش کنند.

خواندن  انهدام ۵ باند و دستگیری ۲۲ قاچاقچی عمده در تهران

48Source link