طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سفر دولت به خوزستان نهایی شد


طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سفر دولت به خوزستان نهایی شد

در جلسه هماهنگی و بررسی اجرای طرح‌های اولویت‌دار استان خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهور، وزرا و دستگاه‌های ذی‌ربط در تهران با پیگیری استاندار خوزستان طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط با سفر دولت به خوزستان نهایی و شناسنامه‌دار شدند که این طرح‌ها توسط دولت ابلاغ می‌شوند.


به گزارش ایلنا از خوزستان، صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در خصوص طرح‌هایی که در این نشست مصوب شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل و چهار بانده کردن مسیرهای خوزستان به استان‌های چهار محال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و ارتباط با استان‌های مرکزی و شرقی کشور از جمله استان فارس و استان اصفهان اختصاص یافت.

به گفته استاندار خوزستان این مسیرها از نظر توسعه تجارت و توسعه گردشگری برای استان بسیار مهم به شمار می‌روند که مصوب شد ظرف سه سال تکمیل و به بهره‌‎برداری برسند.

خلیلیان همچنین از تصویب دو خطه کردن راه آهن بندر امام خمینی (ره) به اهواز و اهواز به اندیمشک در این نشست خبر داد.

وی یکی از مصوبات مهم این نشست را ساخت، تکمیل و تجهیز ۱۰ بیمارستان در استان عنوان کرد.

استاندار خوزستان با اشاره به تکمیل آبرسانی به شهرهای خوزستان با اولویت طرح آبرسانی غدیر بیان کرد: در این نشست منابع مالی جهت تکمیل طرح آبرسانی غدیر تأمین شد تا این طرح ظرف ۲ سال بتواند به بهره‌برداری کامل برسد.

لازم به ذکر است، با تکمیل طرح آبرسانی غدیر ۵۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به موارد مطرح شده پیرامون شبکه فاضلاب شهری در شهرهای مختلف استان که در سفر دولت مورد تاکید قرار گرفته بودند بیان کرد: این موارد شناسایی و اعتبار لازم برای آن‌ها تأمین گردید در این نشست مصوب شد تأسیسات و شبکه‌های فاضلاب ۱۱ شهر استان خوزستان طی سه سال آینده تکمیل شوند.

خواندن  تجربه‌های شخصی خود را به ژانر وحشت تبدیل کنید

خلیلیان بیان کرد: در بحث اشتغال‌زایی حدود هفت هزار میلیارد تومان توسط بانک‌ها جهت توسعه اشتغال، تکمیل زنجیره‌های پایین‌دست پتروشیمی‌ها، صنایع فرآوری بخش کشاورزی و همچنین توسعه و رونق بخشیدن به صنایع نیمه‌فعال یا تعطیل اختصاص یافت.

وی افزود: طرح‌های مرتبط با اشتغال زنان سرپرست خانوار، کارآفرینان، شرکت‌های دانش‌بنیان، طرح‌های توسعه فرهنگی نیز در این نشست به تصویب رسید.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: تکمیل گازرسانی به روستاها و نوسازی پالایشگاه آبادان از دیگر مصوبات این نشست بود.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم با این اقدامات و منابعی که در اختیار استان قرار می‌گیرد شاهد تسریع در رشد و آبادانی استان خوزستان تا سال ۱۴۰۳ باشیم.


انتهای پیام/Source link