1382447 541

شورای شهر به صورت مستقل شهردار را انتخاب می‌کند


1382447 541

به گزارش «تابناک» به نقل از میزان، سید احمد علوی منتخب مردم تهران در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران ششم با اشاره به انتخاب شهردار گفت: اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار آینده باید مستقل تصمیم بگیرند. شورای شهر مستقل است و مستقل از فضای سیاسی و جناحی حاکم در کشور مدیر شایسته ای را برای اداره شهر تهران انتخاب خواهد کرد.

وی بر استقلال شورای شهر در انتخاب شهردار تهران، تاکید کرد: خبرهایی در خصوص تحت فشار قرار دادن اعضای شورای شهر به منظور تاثیرگذاری در انتخاب شهردار تهران را در رسانه ها دیده ام. ممکن است برخی نظراتی درباره شهرداری داشته باشند اما شورای شهر بدون دخالت و فشار باید برای کرسی شهرداری تهران تصمیم گیری کند.

علوی ادامه داد: شورای شهر باید در انتخاب شهردار تهران آزاد باشد و در این صورت است که انتخاب صحیحی خواهیم داشت. انتخاب صحیح شهردار تهران نه تنها کارنامه درخشانی از شورای شهر برجای می گذارد بلکه می تواند ریل گذاری جدیدی در شهر تهران ایجاد کند که شاهد آبادانی شهر تهران باشیم و نفع آن را شهروندان خواهند برد.

منتخب مردم تهران درششمین دوره شورای شهر تاکید کرد: شورای شهر ششم بنا دارد با توجه به شاخص های کمیته انتخاب معیارها، شهردار آینده تهران را انتخاب کند. طبیعی است که پس از انتخاب شاخص ها مصادیق نیز مشخص می شوند. اما در حال حاضر هیچ فردی به عنوان گزینه شهرداری تهران مطرح نیست.

وی گفت: اعضای شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار آینده نباید تحت فشار باشند. بلکه باید به دور از هرگونه فضاسازی و فشار به دنبال مدیر کارآمدی باشند که بتواند شهر تهران را به دور از سیاسی کاری اداره کند. باید بدانیم چنانچه اعضای شورای شهر با فشارهای بیرونی برای شهردار تهران تصمیم گیری کنند شهردار موفقی بر روی نخواهد آمد.

خواندن  دوستان دوران سختی را به خاطر خواهیم سپرد

به گفته او، شورای شهر مستقل است و مستقل از فضای سیاسی و جناحی حاکم در کشور مدیر شایسته ای را برای اداره شهر تهران انتخاب خواهد کرد.

این عضو شورای شهر ششم، در پایان تاکید کرد: اعضای شورای شهر تهران باید با تصمیم درست و به دور از هرگونه فشاری مسیر را برای شهردار کاربلد و دارای استقلال فراهم کنند.Source link