27f8dd19 2cc6 403a b43d a4e20bd9da65

سیف‌اله صمدیان جزو مشاوران جشنواره فیلم کوتاه شد


سیف‌اله صمدیان جزو مشاوران جشنواره فیلم کوتاه شد

مشاوران انتخاب فیلم‌های تجربی بخش مسابقه ملی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.


به گزارش ایلنا، سیف‌اله صمدیان، علیرضا چیتایی و کتایون پرمر به عنوان مشاوران انتخاب فیلم‌های تجربی بخش مسابقه ملی، سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را همراهی می‌کنند. 

سیف‌اله صمدیان عکاس و مستندساز متولد سال ۱۳۳۲ در ارومیه و دانش‌آموخته رشته زبان و ادبیات انگلیسی است. وی از سال ۱۳۷۱ تاکنون مجله تصویر (نشریه تخصصی هنرهای تصویری) را با عنوان سردبیر و مدیر مسئول منتشر کرده است. صمدیان بنیانگذار و دبیر جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از سال ۱۳۸۲ بوده و هم اکنون عضو هیات مدیره انجمن عکاسان ایران و شورای سیاست‌گذاری گروه سینمایی هنروتجربه است. ساخت مستندهای «تهران ساعت ۲۵»، «بم: روز سوم، روز دهم»، «روزی روزگاری در مراکش»، «۷۶ دقیقه و ۱۵ ثانیه با عباس کیارستمی» و…، حضور در نمایشگاه‌ها و بینال‌های متعدد و معتبر، عضویت هیات انتخاب و داوری فستیوال‌های داخلی و خارجی و برگزاری نمایشگاه‌های عکس انفرادی و جمعی از جمله سوابق حرفه‌ای این هنرمند است. 

علیرضا چیتایی عکاس و کارگردان، متولد ۱۳۵۸ در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارتباط تصویری است. وی ساخت ۱۲ فیلم کوتاه و انیمیشن، برگزاری سه نمایشگاه عکس انفرادی را در کارنامه کاری خود دارد. مدیریت هنری جشنواره پویانمایی تهران، داوری بخش انیمیشن جشن خانه سینما بخش انیمیشن، حضور در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی، کسب جایزه از جشنواره هیوستون آمریکا و… از جمله سوابق این هنرمند است. 

کتایون پرمر نویسنده وکارگردان، متولد سال ۱۳۷۴ در بندرعباس و دانش آموخته کارگردانی سینما از دانشگاه هنر تهران است. وی ساخت فیلم‌های «کشند»، «بارسلونا»، «تو هنوز اینجایی»، «زندگی، یک برداشت کوتاه» را در کارنامه کاری خود دارد. او 

خواندن  مذاکره‌کنندگان آمریکایی عاقل باشند و با انگیزه‌هایی که به تهران می‌دهند، محتاطانه عمل کنند

جوایزی نظیر بهترین فیلم، تدوین، صدا، بازیگر زن و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در جشنواره نهال، بهترین تدوین از جشنواره فیلم کوتاه تهران، بهترین فیلمبرداری از جشن مستقل فیلم کوتاه دریافت کرده و در فستیوال‌هایی نظیر «کانبرا» استرالیا، «میل ولی» آمریکا، و… حضور داشته است. 

سی وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱) برگزار می‌شود. این رویداد برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران واجد شرایط تایید آکادمی اسکار شناخته و معرفی شده است.

 


انتهای پیام/Source link