1635778552 تهران

سه چالش پیش روی شرکت شهر سالم شهرداری تهران


سه چالش پیش روی شرکت شهر سالم شهرداری تهران

سرپرست شرکت شهر سالم نیروی انسانی، تجهیزات و چالش بناهای درمانگاه‌ها که دچار مشکلات فرسودگی و جانمایی هستند را به عنوان سه چالش اصلی پیش روی شرکت شهر سالم برشمرد.


به گزارش ایلنا، امیر نورمحمدی در دیدار با کادر درمان مراکز بهداشتی درمانی شهرداری تهران که در سالن آمفی تئاتر درمانگاه منطقه شش برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات دکتر چوبینه مدیرعامل سابق شرکت، سمت‌ها را امانتی دانست که امانت‌دار باید با کارنامه خوب به نفر بعدی بسپارد.

وی با اشاره به سابقه همکاری خود با تک تک حاضران در سال‌های دور و نزدیک گفت: در زمان ورود به شرکت شهر سالم، به عنوان پزشک اورژانس مشغول کار شدم که به آن هم افتخار می‌کنم. پس از آن به تناوب به عنوان رئیس درمانگاه‌های مناطق چهار و پنج، رئیس بازرسی، معاون درمان و معاون پیشگیری و بهداشت خدمت کردم تا امروز که مسئولیت خطیرتری بر عهده بنده گذاشته شده است.

سرپرست شرکت شهر سالم ادامه داد: موضوعی که مسئولیت من را در این مقطع بیشتر می‌کند این است که تا به امروز هیچگاه از بین همکاران کسی در رأس شرکت قرار نگرفته بود. این موضوع ظرفیت‌ها و خطرات خاص خود را دارد. چون اگر موفق شویم این فرصت در آینده هم برای رشد همکاران وجود خواهد داشت و اگر تجربه بدی باشد، ممکن است تکرار نشود.

وی با اشاره به رویکرد شهردار جدید تهران به سمت تحول‌گرایی و مدیریت جهادی افزود: حرکت جهادی در شرکت شهر سالم که کارش خدماتی است، اهمیت و نمود بیشتری دارد و نیاز است در این همگی دست به دست هم بدهیم.

خواندن  بهترین لحظات من حضور در اجتماعات مردمی است

نورمحمدی اولویت نخست شرکت شهر سالم را خدمت به پرسنل زحمتکش و بازنشستگان محترم شهرداری برشمرد و گفت: پرسنل شهرداری همواره و در برخی ادوار بیشتر مورد هجمه قرار گرفته‌اند و در بعضی مسائل مظلوم واقع شده‌اند. اینجاست که باید با خدمات بهداشتی درمانی به ایشان دست کم در این حوزه تسلی خاطر بیشتری دریافت کنند.

به گفته وی، رویکرد مدیریت جدید شرکت شهر سالم تمرکز بر درآمدهای پایدار است تا بتوانیم بر اساس آن هزینه کنیم. برای این امر لازم است تا همه ما شرکت را از آن خود بدانیم و برای رشد و اعتلای آن بکوشیم.

سرپرست شرکت شهر سالم ادامه داد: شهید همت و شهید سلیمانی همیشه این نکته را مطرح و عمل می‌کردند که فرمانده کسی است که جلوتر از همه حرکت کند و به نیرو بگوید بیا. اگر این کار را انجام دادیم یعنی موفق شده‌ایم. اما اگر ایستادیم و به نیرو گفتیم برو، کار پیش نخواهد رفت. این چراغ راه ماست! من از معاونان و مدیران درمانگاه‌ها می‌خواهم که همیشه خود در متن مسائل حضور داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه من کار را می‌بینم و دوستی یا دشمنی با هیچکس ندارم، تأکید کرد: ما چند چالش بزرگ در مجموعه داریم؛ چالش نیروی انسانی، چالش تجهیزات و چالش بناها که دچار مشکلات فرسودگی و جانمایی هستند.

نورمحمدی اضافه کرد: باید طوری کار کنیم که مسئولیت‌هایی که از سوی بیت‌المال متوجه ماست را بتوانیم پاسخ دهیم. باید به جز جزء کارمان تسلط داشته باشیم تا خدایی نکرده هزینه بی‌جایی نداشته باشیم و شرمنده مراجعه‌کننده‌ای که از جنس خود ماست، نشویم.

خواندن  ویدیو: استقبال گرم یورگن کلوپ از رانیری

وی با اشاره به این مصرع که «عبادت به جز خدمت خلق نیست» گفت: اگر بتوانیم دو کار مثبت برای مردم انجام بدهیم بهتر از 10 کار نیمه تمام است که سودی هم برای خلق خدا نداشته باشد.

سرپرست شرکت شهر سالم به آیه شریفه «وامرهم شورا بینهم» هم اشاره کرد و گفت: درِ اتاق من به روی همه کسانی که صحبتی در حوزه کار دارند، باز است و از انتقادات و ایده‌های نو استقبال می‌کنیم و سعی می‌کنیم انتقادپذیر باشیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، وی در پایان گفت: کرونا همیشه یک تهدید بوده و هست اما یک ظرفیت هم بوده و هست. ظرفیتی که بر اساس آن کیفیت خدمات را ارتقا بدهیم و در نهایت بهره‌وری را افزایش دهیم. بهره‌وری مسئله مهم ماست و بر اساس آن باید کارکنان از درآمدهای شرکت بهره‌مند شوند که این عدالت است.


انتهای پیام/Source link