1533330 750

سفیر روسیه جلسه شورای امنیت را ترک کرد


1533330 750

به گزارش تابناک و به نقل از گاردین، جهان به یک بحران شدید غذایی نگاه می‌کند و میشل حمله مداوم روسیه به اوکراین را عامل این وضعیت دانست. اوکراین یک تامین کننده پیشرو در غلات غذایی در جهان است، اما ارتش روسیه با موفقیت راه کشتی‌های حامل غلات غذایی از شهرهای اوکراین را مسدود کرده و این منجر به ایجاد یک مشکل زنجیره تامین بزرگ شده است.

میشل در مورد تجربه خود در هنگام بازدید از اوکراین صحبت کرد و گفت که به دلیل گیر افتادن کشتی‌ها در بندر اودسا برای مدت طولانی، مقدار زیادی غله و گندم هدر می‌رود.

او همچنین خاطرنشان کرد که حملات مداوم باعث شده که اوکراین نتواند محصولات بیشتری تولید کند و غلات موجود به دلیل حمله مداوم به انبارها در حال نابودی است.

میشل گفت: «این باعث افزایش قیمت مواد غذایی می‌شود، مردم را به فقر سوق می‌دهد و کل مناطق را بی‌ثبات می‌کند. روسیه به تنهایی مسئول این بحران غذایی است.»

این جملات باعث شد که نبنزیا به نشانه اعتراض از جلسه خارج شود. او به رویترز گفت که به دلیل دروغ‌هایی که میشل برای ارائه با خود به اینجا آورده است، دیگر نمی‌تواند بیشتر بماند.

لحظه به لحظه با آخرین گزارش‌ها و تصاویر جنگ روسیه – اوکراین
دیمیتری پولیانسکی معاون سفیر روسیه در سازمان ملل نیز از اظهارات میشل انتقاد کرد و در کانال تلگرام خود گفت که این اظهارات صحت ندارد و بسیار بی‌ادبانه است.

رئیس کمیسیون اروپا در سخنرانی خود همچنین مدعی شد که ارتش روسیه در جریان حمله به اوکراین در حال سرقت محصولات کشاورزی از مناطق مختلف اوکراین هستند و اقدامات آنها را بزدلانه خواند.

خواندن  ستاد هماهنگی مجلس و دولت جدید تشکیل شود

 

همشهری آنلاینSource link