سفر وزیر امور خارجه ارمنستان از پیش تعیین شده بود/ برخورد با رانندگان ایرانی در آذربایجان را در چارچوب روابط دوستانه نمی‌دانیم


سفر وزیر امور خارجه ارمنستان از پیش تعیین شده بود/ برخورد با رانندگان ایرانی در آذربایجان را در چارچوب روابط دوستانه نمی‌دانیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سفر امروز وزیر امور خارجه ارمنستان از پیش تعیین شده بود.


به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید خطیب‌زاده در نشست خبری صبح امروز خود (دوشنبه ۱۲ مهر)  با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره سفر وزیر امورخارجه ارمنستان گفت:  سفر وزیر امور خارجه ارمنستان از پیش تعیین شده بود، تهران روابط خوبی با باکو و ایروان دارد و نگاه ما به گسترش روابط است و هرچه روابط در منطقه گسترده تر باشد صلح و ثبات بیشتر است. نفس سفر وزیر امور خارجه ارمنستان بر اساس روابط دوجانبه بر مسائل اقتصادی،  سیاسی  و فرهنگی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره حضور صهیونیست‌ها در خاک آذربایجان بیان کرد: از ابتدای جنگ این گزارشات را داشتیم و به طرف خودمان در باکو رساندیم، این گزارشات  همچنان در دست ما است اما اجازه بدهید این مسائل از مسیر خود ادامه پیدا کند.

وی درباره دستگیری چند راننده ایرانی در مرز آذربایجان گفت: روابط ایران و آذربایجان همواره با روند رو به رشد بوده است،  جمهوری اسلامی ایران نیز همواره کمک به برادارنش در آذربایجان داشته‌است و باید اجازه بدیم که مسیر همان طور پیش برود و نیازی نیست برخی از مسائل در فضای رسانه‌ای مطرح شود. رفتاری که با رانندگان ایرانی شده است را در چارچوب روابط همکاری و دوستانه نمی‌دانیم و باید جزئیات را بررسی کنیم. البته در خصوص روابط ایران و آذربایجان و اقدامات و اظهارات رژیم صهیونیستی در خاک این کشور علیه ملت بزرگ جمهوری اسلامی بارها تذکر دادیم. ما به حفظ تمامیت ارضی آذربایجان معتقد هستیم و باید این کار انجام شود.

خواندن  رد ادعای عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای وزیر خارجه در فرودگاه بیروت

ادامه دارد……..


انتهای پیام/Source link