1434277 905

سفر احمدی‌نژاد به دبی و پایان یک شایعه چند ساله!/ خاتمی و روحانی هم چنین آزادی عملی دارند؟


سفر احمدی‌نژاد به دبی و پایان یک شایعه چند ساله!/ خاتمی و روحانی هم چنین آزادی عملی دارند؟

«محمود احمدی نژاد» که گفته می شود مدت هاست در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی کند، به دلیل رد صلاحیتش در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سخنان تندی علیه ارکان های مختلف نظام و نهادهای حاکمیتی زده بود، با هیچگونه برخوردی از سوی نهادهای حاکمیتی مواجه نشده است و البته به راحتی هم می تواند برای شرکت در یک رویداد اقتصادی از کشور خارج شود!

به گزارش «تابناک»، صبح روز گذشته تارنمای نزدیک به «محمود احمدی‌نژاد» در خبری کوتاه نوشت که رئیس دولت نهم و دهم به همراه همسرش به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین‌المللی «اکسپو ۲۰۲۰» عازم دوبی شده است و قرار است در این سفر 5 روزه ضمن بازدید از سالن‌های کشورهای مختلف، از نزدیک با جدیدترین دستاوردهای فرهنگی، علمی، اختراعات و فناوری‌های پیشرفته بشری از سراسر دنیا دیدن کند.

برخی از مقامات دولت نهم و دهم هم احمدی نژاد را در این سفر همراهی کردند و مورد استقبال سرکنسول گری ایران در دبی قرار گرفته اند. ضمن اینکه رئیس جمهور اسبق جمهوری اسلامی ایران و همراهانش این سفر را از پایون دولت انجام داده اند!

*نمایشگاه بین المللی «اکسپو ۲۰۲۰» چیست؟

نمایشگاه جهانی، اکسپو جهانی که به اختصار اکسپو نامیده می شود نمایشگاهی بین المللی و بسیار معتبر و مشهور است که هرچند سال یک بار برای نمایش و ارائه دستاوردهای ملل مختلف برگزار می شود. نمایشگاه جهانی، اولین بار در سال ۱۸۴۴ در پاریس برگزار شد و از آن پس به رسمی همیشگی و دائمی تبدیل شد.

اینبار دبی میزبانی برگزاری نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ را بر عهده و به عبارتی این نمایشگاه نخستین بار در منطقه خاورمیانه برگزار می شود! این نمایشگاه از نظر جذابیت سومین رویداد بزرگ دنیا پس از المپیک و جام جهانی به شمار می رود. در میان طیف وسیعی از نمایشگاه های دنیا، نمایشگاه جهانی اکسپو (World’s Fair or Universal Expositions) به سبب تاثیرگذاری بی حد و اندازه اش در زمینه های تجاری، گردشگری، علمی و فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است! این نمایشگاه بین المللی رویدادی است که هر پنج سال یکبار در کشوری متفاوت برگزار می شود.

خواندن  ثبت اسامی ده‌ها شهید ایرانی در عراق

*چرایی حضور احمدی نژاد در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰» دبی

حضور «محمود احمدی‌نژاد» که یک چهره سیاسی به شمار می‌رود در نمایشگاه «اکسپو ۲۰۲۰» دبی که یک رویداد اقتصادی و تجاری است، مثل همه کارهای دیگر وی عجیب است و دقیقا نمی توان گفت در چه قالبی می توان این اقدام را تحلیل و ارزیابی کرد!

آنچه بیش از چرایی حضور رئیس دولت نهم و دهم در دبی حائز اهمیت و اذهان را به خود مشغول کرده، مسئله خروج احمدی نژاد از کشور است؛ چرا که پیش از این گفته می شد احتمالا به دلیل ممنوع الخروج بودن رئیس جمهور اسبق، وی به احتمال فراوان اجازه خروج از کشور را دریافت نکند.

*احمدی‌نژاد از شایعه ممنوع‌الخروجی تا خروج راحت از کشور

«محمود احمدی نژاد» که گفته می شود مدت هاست در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی کند به دلیل رد صلاحیتش در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سخنان تندی علیه ارکان های مختلف نظام و نهادهای حاکمیتی زده بود، اما تاکنون هیچ برخوردی از سوی نهادهای حاکمیتی با وی صورت نگرفته است.

احمدی نژاد که بیش از همه روسای جمهور ایران علیه ارکان مختلف نظام سخن گفته و اتهامات زیادی را به افراد مختلف وارد کرده، بر خلاف شایعات برای ممنوع الخروجی، با این آزادی عمل به راحتی برای شرکت در یک رویداد اقتصادی – تجاری از کشور خارج شد؛ این در حالی است که گفته می شود رئیس دولت اصلاحات سال هاست ممنوع الخروج است!

حالا که احمدی نژاد علیرغم تمامی اظهارنظرهای عجیبش علیه ارکان مختلف نظام، تصمیم به کاندیداتوری اش علیرغم منع شدنش از کاندیداشدن و مسائل حاشیه ای دیگرش به راحتی و با تشریفات از کشور خارج می شود، این سوال مطرح است که آیا دیگر روسای جمهور نظیر سید «محمد خاتمی» و «حسن روحانی» که حاشیه های به مراتب کمتری نسبت به احمدی نژاد داشته و دارند، از چنین آزادی عملی برخوردار هستند؟

خواندن  ربیعی: بقای ما در لیگ بیش از ۹۰ درصد قطعی شده استSource link