5671054

سخنگوی وزارت خارجه: پیمان آکوس می‌تواند ریسک اشاعه هسته‌ای را افزایش دهد


به گزارش خبرآنلاین، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوالی مبنی بر دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه قرار گرفتن همکاری سه جانبه آمریکا، انگلیس و استرالیا موسوم به آکوس در دستورکار اخیر نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد:آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان نهادی تخصصی وظیفه کمک به بهره مندی اعضا از انرژی صلح آمیز هسته ای و جلوگیری از اشاعه تسلیحات هسته ای را دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود:حق همه کشورهای عضو ان پی تی است که از انرژی صلح آمیز هسته ای بهره برداری نمایند.

خطیب زاده تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اعمال استانداردهای دوگانه در برخورد با اعضای معاهده عدم اشاعه از سوی غرب بویژه آمریکا و انگلیس تاکید نموده و سابقه منفی استرالیا در زمینه عدم اشاعه در گذشته را مورد توجه قرار می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پیمان آکوس به صورت بالقوه می تواند ریسک اشاعه هسته ای را افزایش دهد. در این خصوص، سکوت، مخفی کاری یا توجیه سیاسی برخی کشورها، کمکی به رفع نگرانی ها نمی کند و ایران ضمن دعوت همگان به مقابله با خطرات اشاعه هسته ای و تهدید صلح، از این کشورها می خواهد تا به تعهدات خود ذیل معاهده ان پی تی پایبند باشند.

خطیب زاده پیشنهاد مطرح شده برای رسیدگی به ریسک های اشاعه ای ناشی از آکوس در آژانس را مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران دانست.

311311Source link

خواندن  مصرف این نوع روغن سرطان‌زا است