d8b3d8aad8a7d8af d8a7d985d8b1 d8a8d987 d985d8b9d8b1d988d981 d988 d986d987db8c d8a7d8b2 d985d986daa9d8b1 d986d8b3d8aed987 d8b3d8a7d986 629f713eb1058

ستاد امر به معروف و نهی از منکر نسخه سانسور نشده «دینامیت» را پسندیدند

در هفته‌های گذشته نامه‌ای از سوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به معاون دادستان کشور ارسال شد که خبرساز بود، در این نامه  درباره دو فیلم سینمایی «دینامیت» و «گشت ۳» اشاره شده بود که این دو فیلم را به شکل سخیفی به تخفیف، تحقیر و تمسخر فریضه امر به معروف و نهی پرداخته‌اند. دبیر این ستاد ضمن اعلام جرم در این مورد، خواستار این شده بود که «وزارت ارشاد لااقل به میزان فروش دو فیلم مذکور منابع مالی جهت تولید فیلم فاخر و رسانه‌ای با هدف جبران مافات و تعظیم فریضتین الهی در اختیار ستاد قرار دهد.»

این نامه و درخواست مطرح شده با واکنش‌های مختلفی روبرو شد ولی گویا حالا که دست‌اندرکاران ستاد امر به معروف و نهی از منکر نسخه‌ سانسور نشده‌ فیلم «دینامیت» را دیده‌اند نظرشان نسبت به این فیلم تغییر کرده و حتی خواستار ساخت سری دوم آن شده‌اند.

در این باره سید مسعود اطیابی، کارگردان «دینامیت»، توضیح داد: «اخیرا جلسه‌ای با مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر داشتیم و با هم بخش‌هایی از قسمت‌های سانسور شده‌ فیلم را برای اکران عمومی ۲۷ دقیقه سانسور شده بود تماشا کردیم. این ۲۷ دقیقه باعث شده بود محتوای اصلی فیلم گرفته شود و من بارها این را گفته بودم و دوستان هم که فیلم را دیدند با من هم‌نظر بودند و گفتند نسخه کامل‌تر فیلم محتوای درستی داشته است.»

او با اشاره به اینکه بحثی درباره درخواست مالی و شکایت ستاد در این جلسه عنوان نشد، گفت: «جلسه خیلی محترمانه‌ای داشتیم. من نقطه نظرات خودم را در مورد شیوه‌های امر به معروف داشتم و در این گفت‌وگو به نتیجه و تعامل خوبی رسیدیم. ما با این جلسه نشان دادیم که می‌توان گفت‌وگو و تفاهم کرد، می‌توانیم همدیگر را درک کنیم و وضعیت را با نقد و بررسی دوستانه پیش ببریم. کسانی که من با آن‌ها برخورد داشتم آزاداندیش و منطقی بودند و توانستیم همدیگر را قانع کنیم.»

خواندن  ۴ میلیون مخاطب نداریم، برای چه کسی سینما می‌سازید؟

اطیابی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به درخواست این ستاد برای ساخت «دینامیت ۲»، قصد دارد ْآن را بسازد؟ گفت:‌ «باید ببینیم قسمت چه می‌شود.»

این کارگردان که سال قبل فیلم «دینامیت» را به عنوان فیلم پرفروش سال روی پرده داشت، این روزها «انفرادی» را در حال اکران دارد.

۵۷۲۴۵