1534582 379

سامانه‌های شهرداری از فردا در دسترس خواهد بود


1534582 379

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ایستادگی در مقابل عملیات گسترده انجام شده و خنثی سازی آن، گفت: با توجه به شرایط پیش آمده باید مقداری احتیاط انجام و با برنامه حرکت شود که این مورد نیز در حال انجام است.

 مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران با حضور در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران (فاوا) از این سازمان بازدید کرد و پس از آزمایش و ارزیابی سامانه‌ها اظهار کرد: بازدید امروز در ارتباط با راه اندازی و به روز کردن سیستم فاوای شهرداری تهران بود که خوشبختانه کار به جایی رسیده است که می توان این وعده را به مردم داد که سیستم به طور کامل برای بهره برداری عموم مردم آماده شده است.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به تضمین های موجود در باقی ماندن اطلاعات شهروندان در سیستم و سامانه های شهرداری تهران افزود: شهروندان می توانند روز شنبه مصادف با میلاد امام رضا (ع)، به یمن و برکت این روز، از سامانه های شهرداری تهران بهره مند شوند و سازمان فاوای شهرداری تهران نیز در تمامی زمینه ها کار خود را آغاز کند.

چمران با بیان اینکه از بخش و سامانه های سازمان فاوای شهرداری تهران از جمله سامانه مالی، شهرسازی به شخصه بازدید کردم ادامه داد: مسئولان و مدیران سامانه های مختلف توضیحات و گزارشی از اقدام های انجام شده ارایه کردند و در ادامه نیز نمونه هایی برای بررسی انتخاب شد که تمامی آنها عملیاتی بود.

وی با تاکید بر ایستادگی در مقابل عملیات گسترده انجام شده و خنثی سازی آن بیان کرد: با توجه به شرایط پیش آمده باید مقداری احتیاط انجام و با برنامه حرکت شود که این مورد نیز در حال انجام است.

خواندن  ویدیو: توضیحات کامرانی فر در خصوص وضعیت راه اندازی VAR

رییس شورای شهر تهران با اشاره به بیش از ۵۰ هزار دسترسی کارمندی به سامانه ها در شهرداری تهران افزود: شهرداری تهران در کنار ارتباط نزدیک با مردم با تمامی نهادها نیز ارتباط نزدیک دارد و به روز کردن تمامی آن ها کاری مشکل بود که شهرداری تهران و سایر نهادهای همکار توانستند به خوبی از پس این کار بر بیایند و در مدت کوتاهی کار خود را شروع کنند.

چمران با اشاره به شیطنت ها، تخریب ها و دروغ پراکنی های انجام شده برای ایجاد استرس و دلهره به شهروندان مبنی بر سرقت اطلاعات شخصی آن ها از سوی برخی افراد مریض و معلوم الحال ادامه داد: خوشبختانه در حمله سایبری انجام شده به اطلاعات مردم آسیبی وارد نشده است و این بدین معنا نیست که دشمنان نمی خواستند این اتفاق بیوفتد بلکه نتوانستند به اطلاعات شهروندان آسیبی برسانند و به موقع جلوی این اقدام ایستادگی شد.

وی بیان کرد: هر چقدر در این بخش صحبت شود ممکن است باز هم برای تعدادی از افراد غیر قابل قبول باشد که ان‌شاءالله شهروندان تهرانی می توانند ظرف ۲ تا ۳ روز آینده با مراجعه به سامانه ها مشاهده کنند که اطلاعاتی از بین نرفته است.

بر اساس گزارش سایت شهر، پنجشنبه هفته قبل سازمان فاوای شهرداری تهران از یک حمله سایبری به قصد تخریب زیرساخت‌های فناوری اطلاعات شهرداری تهران خبر داده بود.Source link