1428729 634

زمین لرزه ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند


1428729 634

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ۳۳ کیلومتری شهر چلگرد استان چهارمحال و بختیاری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داده است.

نزدیکترین مراکز استانها به محل وقوع این زلزله شهرکرد با ۱۰۲ کیلومتر و اهواز با ۱۵۸ کیلومتر گزارش شده است.

زلزله در شهرستان کوهرنگ به برخی خانه‌های مسکونی خسارت زد

فرماندار کوهرنگ با اشاره به وقوع زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری در حوالی شهر چلگرد، گفت: بزرگی این زمین‌لرزه منجر به ورود خسارت به برخی خانه‌های روستایی و شهری در شهرستان شده است.

مرتضی زمانپور از آماده‌باش این شهرستان در خصوص پس‌لرزه‌های احتمالی این زمین‌لرزه خبر داد و گفت: تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده و همه دستگاه‌های شهرستان در حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی ادامه داد: تاکنون خسارت جانی ناشی از این زمین‌لرزه گزارش نشده است اما خسارت‌هایی به مناطق شهری و روستایی وارد شده که در حال ارزیابی و برآورد خسارت‌ها هستیم.

زمانپور تصریح کرد: بزرگی زمین‌لرزه به حدی بوده است که در تمامی شهرستان احساس شده و برخی مردم مناطق روستایی و شهری از خانه‌های خود خارج شده‌اند.

زخمی شدن ۲ نفر در زلزله کوهرنگ

سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری از زخمی شدن ۲ نفر در منطقه بازفت کوهرنگ بر اثر وقوع زمین‌لرزه صبح دوشنبه خبر داد و گفت: هنوز اطلاعات موثقی در خصوص تعداد زخمی‌شدگان در دست نیست.

خسرو کیانی افزود: اگر چه زمین‌لرزه خسارت‌هایی به خانه‌های مسکونی وارد کرده اما هنوز تلفات جانی گزارش نشده و در خصوص تعداد زخمی‌شدگان نیز تیم‌های ارزیاب در حال بررسی بیشتر موضوع هستند.

خواندن  تشدید قوانین انضباطی در حزب حاکم توسط کیم جونگ‌اون

وی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های استان به ویژه دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در حالت آماده‌باش قرار دارند و زمانی که تیم ارزیاب گزارش خود را مبنی بر خسارت‌ها در نقاط مشخص اعلام کند می‌توان در این خصوص به طور قطعی اظهارنظر کرد.Source link