1647324005 unnamed file

روند تعطیلی رستوران‌ها متوقف شد/ افزایش 20 تا 30 درصدی تقاضا


روند تعطیلی رستوران‌ها متوقف شد/ افزایش 20 تا 30 درصدی تقاضا

رییس اتحادیه رستوران‌دارها اظهار داشت: در یک بازه میزان زیادی تعطیلی در رستوران‌ها را شاهد بودیم که رستوران‌دارها به دلیل شرایط بد اقتصادی تصمیم به تغییر شغل می‌گرفتند اما خوشبختانه در چند وقت اخیر این روند متوقف و شاهد تعطیلی و باطل کردن جواز رستوران‌ها نبودیم.


سید علی‌اصغر میرابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد آخرین وضعیت رستوران‌ها اظهار کرد:‌ اوضاع کسب و کار رستوران‌ها خوب نیست و دلیل اصلی آن گرانی مواد اولیه است که رستوران‌ها را دچار مشکل کرده است. همچنان کرونا روی تقاضای رستوران تاثیر دارد اما وضعیت نسبت به گذشته بهتر شده است.

وی افزود: تقاضا نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 20 تا 30 درصد افزایش یافته اما مشکل اصلی مواد اولیه است چون تقریبا همه مواد غذایی گران شده‌اند. روغن و زعفران و گوشت افزایش قیمت زیادی داشته است و برنج به حدود 80 تا 90 هزار تومان رسیده است.

رییس اتحادیه رستوران‌دارها بیان کرد: قیمت غذای تمام شده در رستوران‌ها به صورت رقابتی تعیین می‌شود. ممکن است یک رستوران‌ از مواد باکیفیت‌تر و یک رستوران دیگر از مواد با کیفیت پایین‌تری استفاده کند. اما در نهایت یک فرمول برای محاسبه وجود دارد که قیمت مواد مصرفی با فاکتور روز به صورت مستند به علاوه هزینه سربار با 20 درصد سود در نهایت باید قیمت غذا را مشخص کند.

وی با اشاره به تغییر شغل بسیاری از رستوران‌داران گفت: در یک بازه میزان زیادی تعطیلی در رستوران‌ها را شاهد بودیم که رستوران‌دارها به دلیل شرایط بد اقتصادی تصمیم به تغییر شغل می‌گرفتند اما خوشبختانه در چند وقت اخیر این روند متوقف شده و شاهد تعطیلی و باطل کردن جواز رستوران‌ها نبودیم. میزان زیاد مالیات مانند مالیات با ارزش افزوده یکی از علل این موضوع است.

خواندن  سرنوشت تامین مسکن برای کارگران/ برنامه جذب سرمایه‌گذاری خارجی اعلام شد


انتهای پیام/Source link