1509032 575

روس‌ها هیچ مانعی برای توافق نخواهند بود


1509032 575

به گزارش تابناک به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امروز در نشستی در محل وزارت امور خارجه اظهار داشت: ما در دستگاه دیپلماسی آمادگی داریم برای تقویت توان شرکت‌های دانش بنیان و صادرات محصولاتشان برای صادرات و اشتغال آفرینی کمک کنیم. حتما دنبال این هستیم تحریم‌ها از میان برداشته شود، ولی عزتمندانه و پایدار و تاکید جناب رئیسی این است که نگاه‌ها نباید معطوف به وین باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی اظهار داشت: ما با سه کشور اروپایی در مباحث فنی به نتایجی رسیدیم.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: ما همزمان مخالفت خود را با جنگ و اعمال تحریم‌های یکجانبه اعلام کردیم. راهکار را در اوکراین جنگ نمی‌دانیم و راهکار را سیاسی می‌دانیم. در سفری که به مسکو داشتم توافق ما با طرف روس این شد اگر در موضوع مذاکرات وین خطوط قرمز ما رعایت شد و به نقطه توافق رسیدیم روسیه هیچ مانعی نخواهد بود.

وی ادامه داد: طرف آمریکایی در دو سه هفته گذشته زیاده خواهی‌ها را مطرح کرد که در تعارض با برخی بند‌های متن است. در حوزه لغو تحریم‌ها خارج از مذاکرات علاقه مندند شروط جدیدی را مطرح و اعمال کنند. نفعی در مذاکرات مستقیم با آمریکا ندیدیم. بار‌ها آن‌ها بر مذاکره اصرار کردند گفتیم اگر حسن نیت دارید یکی دو مورد اقدامات عملی را انجام دهید.

وی همچنین گفت: به صراحت به طرف آمریکایی گفتیم سنگ اندازی نکنید.

وزیر خارجه اظهار داشت: مسیر دیپلماسی همچنان باز است. سه کشور اروپایی و چین و روسیه انتقاداتی به زیاده خواهی آمریکا دارند.

وی تصریح کرد: همچنان برای رسیدن به توافق عزتمند، خوب و پایدار مسیر دیپلماسی را ادامه می‌دهیم.

خواندن  پیگیری اخذ تاییدیه WHO برای واکسن ایرانی- کوباییSource link