1509407 283

روایت محمد قوچانی از ضیافت افطار رئیس جمهوری


1509407 283

به گزارش «تابناک»، محمد قوچانی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
روز گذشته در نخستین دیدار با رئیس‌ جدید جمهوری‌اسلامی آقای رئیسی همراه جمعی از مدیران روزنامه‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا از اعتماد و شرق و اطلاعات و کیهان و دنیای‌اقتصاد و خراسان و آفتاب‌یزد و فارس و همشهری و ایران و جام جم و … به عنوان‌ مدیر مسوول مجله «آگاهی نو» به دعوت دفتر رئیس جمهور در پاستور میهمان بودم . به آقای رییسی گفتم گرچه به شما رای نداده‌ام، اما آرزوی تحقق سه گام اساسی در این دولت را داریم :
اول . اصلاح نظام انتخاباتی کشور تا انتخابات رقابتی‌تر شود و ربع قرن پس از دوم خرداد یک دهه پس از انتخابات هشتاد و هشت مساله رقابت و مشارکت حل شود.
دوم . تحقق سیاست خارجی مستقل و«نه شرقی ، نه غربی» و موازنه منفی یا عدمی میان آمریکا و روسیه ، نه قرار گرفتن در کنار شرق یا غرب مانند ماجرای تجاوز روسیه به اوکراین
و سوم. حل شکاف‌های رو به تزاید اجتماعی مانند حوادث تلخ ورزشگاه مشهد یا طرح ناپخته و نادرست صیانت از اینترنت.

حضور رئیس محترم جمهوری گفتم مزیت شما می‌تواند سرمایه سیاسی شما در یکدستی قوا برای حل این مسائل باشد . اینکه سه قوه متحدند و صدا و سیما تخریب نمی‌کند و شما معتمد نظام هستید یک سرمایه سیاسی و حاکمیتی است که پس از حل مسائل فوری مانند مشکل معیشتی مردم و گرانی بی رویه می‌تواند در دستور کار باشد. به شوخی گفتم همین که آقای حسین شریعتمداری پس از سالها در جلسه مدیران مطبوعات می‌آیند یک فرصت برای مهار تنش‌ها و طرح گفت و گوهای سیاسی است. قاب جالبی بود . آقای دعایی دست چپ و آقای شریعتمداری دست راست رئیس جمهور نشستند . آرزو کردم آقای علم الهدی دست کم به آقای رییسی اعتماد کنند و اجازه حل تنش‌های اجتماعی را بدهند ، نه اینکه هر روز حاشیه ساخته شود . گفتم قبلا دولت‌ها که در انتخابات پیروز می‌شدند جناح‌های حامی‌شان فکر می‌کردند انقلاب شده ، اما ادامه کارهای خوب دولت‌های قبل مانند برجام و سفرهای استانی و افطاری های سیاسی در دولت شما نشان می‌دهد که نهاد دولت در ایران یک کل منسجم است و نمی‌خواهید چرخ را دوباره اختراع کنید .

خواندن  تب سفر به ارمنستان فروکش کرد/ علت سفر ایرانی‌ها به ارمنستان فقط تزریق واکسن نبود

خصوصی هم گفتم اینکه گذشته را نفی نمی‌کنید خیلی خوب است . این در پاسخ به بدگویی برخی افراد در انکار دولت قبل بود . آقای رئیسی هم خصوصی حرف‌های دلگرم‌کننده ای زد که در« آگاهی‌نو» می‌نویسم .

در حاشیه جلسه هم با آقای شریعتمداری که اولین بار بود به جلسه مدیران مطبوعات می‌آمد شوخی کردیم و یکی هم عکس یادگاری گرفت از – به قول خودش – منتهی الیه دو جریان متفاوت مطبوعاتی . «آگاهی نو» را هم به آقای رییسی هدیه کردم.

1509408 290Source link