20210408123620afpp afp 97l34w.h

رنج بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار فلسطینی از درد آوارگی

[ad_1]

رنج بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار فلسطینی از درد آوارگی

یک گزارش رسمی ‌از ثبت بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار آواره فلسطینی در اسناد سازمان ملل خبر داد.


به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آلمان، اداره مرکزی آمار فلسطین در گزارشی به مناسبت روز جهانی پناهندگان اعلام کرد که بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار آواره فلسطینی در اسناد آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی(اونرو) ثبت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۲۸ و ۴ دهم درصد از آوارگان فلسطینی در ۵۸ اردوگاه رسمی اونروا زندگی می‌کنند.

در این گزارش تاکید شده است که اردوگاه‌ها در قالب ۱۰ اردوگاه در اردن، ۹ اردوگاه در سوریه، ۱۲ اردوگاه در لبنان، ۱۹ اردوگاه در کرانه غربی و ۸ اردوگاه در نوار غزه توزیع شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این برآوردها در واقع حداقل تعداد آوارگان فلسطینی را نشان می‌دهد و تعدادی از آنها اصلا در فهرست ثبت نشده‌اند زیرا این آمار شامل فلسطینی‌هایی می‌شود که پس از سال ۱۹۴۹ تا زمان جنگ ۱۹۶۷ آواره شده‌اند و طبق تعریف اونروا افرادی که پس از این تاریخ آواره شده‌اند، آواره محسوب نمی شوند. همچنین کسانی که بعد از جنگ تبعید شده‌اند  نیز در این آمار قرار ندارند. 

تعداد کل فلسطینیان در جهان در پایان سال گذشته به حدود ۱۴ میلیون نفر رسید که نشان می‌دهد تعداد فلسطینی‌ها از زمان وقایع نکبت در سال ۱۹۴۸ حدود ۱۰ برابر شده است.

برآوردهای جمعیتی نشان می‌دهد که تا پایان سال ۲۰۲۱، جمعیت کرانه غربی  از جمله قدس به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر و در نوار غزه به حدود ۲ میلیون و صد هزار نفر رسید.

خواندن  ببینید | آتش‌سوزی گسترده در فلسطین اشغالی

 


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link