1494678 388

رایزنی عربستان و فرانسه درباره ایران

[ad_1]

1494678 388

به گزارش تابناک به نقل از سایت وزارت خارجه عربستان، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان با ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در پاریس دیدار و رایزنی کرد.

در این دیدار به آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله پرونده هسته ای ایران، بحران یمن و بحران اوکراین پرداخته شد.

بنا بر این گزارش وزیران خارجه فرانسه و عربستان در خصوص پرونده هسته ای ایران تاکید کردند: انجام هرگونه توافق باید از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و یا گسترش این سلاح ممانعت کند.

بن فرحان و لودریان همچنین ضمن رایزنی درخصوص روابط دوجانبه بر “اهمیت تداوم همکاری های به منظور مقابله با چالش ها و تقویت امنیت منطقه ای” تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اخیرا تهدید کرده بود که در صورت سختگیری تهران، واشنگتن آماده کنار کشیدن از مذاکرات است.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در صفحه شخصی خود در توییتر در پاسخ به این تهدید نوشت: « آمریکا سالهاست که از برجام “کنار کشیده” است. از این رو است که باید اطمینان یابیم که این اتفاق دیگر تکرار نمی‌شود.

وی گفت: همه کشورها برای خود «گزینه‌های جایگزین» دارند، هرچند که توخالی بودن گزینه جایگزین آمریکا پیش از این ثابت شده است. درشت‌گویی و بلوف‌زنی نتیجه نداشته و نخواهد داشت. این اتخاذ تصمیم است که نتیجه می‌دهد.‌ اگر کاخ سفید تصمیمش را بگیرد، توافق کاملا در دسترس است. ایران برای توافق آماده است، اما تا ابد منتظر نمی‌ماند.»

[ad_2]

Source link

خواندن  آتن به رقابت گازی با مسکو می رود