1625470107 رئیسی

رئیس جدید قوه قضائیه تلاش کرد بی‌نام و نشان ظاهر شود/ آقای اژه‌ای در برخی از پرونده‌ها نمی‌خواست نامی از ایشان باشد/ در دولت آینده هم اجرای عدالت را مورد تاکید قرار می‌دهیم


رئیس جدید قوه قضائیه تلاش کرد بی‌نام و نشان ظاهر شود/ آقای اژه‌ای در برخی از پرونده‌ها نمی‌خواست نامی از ایشان باشد/ در دولت آینده هم اجرای عدالت را مورد تاکید قرار می‌دهیم

رئیس سابق قوه قضاییه گفت: آقای محسنی اژه‌ای تلاش کردند که بی‌نام و نشان ظاهر شوند. در برخی از پرونده‌ها ایشان نمی‌خواست نامی از ایشان باشد؛ در قوه قضاییه نیروهایی با این صفت کم نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ سید ابراهیم رئیسی در آیین تکریم و معارفه رؤسای قوه قضاییه، اظهار کرد: وضعیت ما متناسب با دادگستری‌ها نبود، به ما می‌گفتند کمبود نیروی انسانی داریم. ۴۰ درصد کمبود قضات داشتیم وضع تشکیلات مصوب با وضع موجود تفاوت داشت؛ علیرغم همه این مشکلات و شرایط کرونایی، همکاران ما شبانه‌روز تلاش کردند و کارنامه‌ای را ارائه دادند که موجب اظهارنظر رهبری معظم واقع شد و این یک سند افتخاری برای ما است. انشاالله یقین دارم با مدیریت آقای محسنی گام‌های بلندی برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه تحول یک ضرورت برای قوه قضاییه است، گفت: مقام معظم رهبری تبیین کردند که امام، امام تحول بود. دستگاه قضایی در بستر گام دوم نیاز به تحول داشت که این تحول نیاز به سند داشت؛ سند تحولی که به مقام معظم رهبری ارائه شد، با سند امروز متفاوت است و سند کنونی سندی ارتقاءیافته است. این سند تدوین شد تا پیش روی همه همکاران برای پیگیری بماند و تلاش شد تا برنامه‌ای محوری باشد.

رئیس سابق قوه قضاییه با تأکید بر مبارزه با فساد، بیان کرد: بحث توجه به گزارش سال گذشته و سال جاری مسأله توجه به کرامت ارباب رجوع و همکاران است. همکاران همت کردند تا جایی که برایشان امکان داشت تلاش کردند تا با فساد مبارزه کنند. من از همه کسانی که در مجلس، دولت و سایر آحاد با ما همکاری کردند، تشکر می‌کنم. موفقیت قوه قضاییه که امروز مورد توجه است، مربوط به همه همکاران است.

خواندن  مردم با تصمیم و انتخاب خود می‌توانند در وضعیتشان تغییر ایجاد کنند

رئیسی ادامه داد: سند تحول به همه تلاش‌هایی که در دستگاه قضا توسط همکاران صورت گرفت، مربوط است. آقای محسنی اژه‌ای تلاش کردند که بی‌نام و نشان ظاهر شوند. در برخی از پرونده‌ها ایشان نمی‌خواست نامی از ایشان باشد؛ در قوه قضاییه نیروهایی با این صفت کم نداریم.

رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه عدالت اداری از مسائل مورد تاکید است، گفت: اولین شاخصه عدالت اداری، شایسته‌سالاری و جذب شایستگان است. در عدالت اداری باید به قانون تاکید کرد.

وی تأکید کرد: آنچه که می‌تواند از بخشی به بخش دیگر، از جریانی به جریان دیگر، از جناحی به جناح دیگر، در یک صراطی را حفظ کند، فقط قانون‌مداری است. همه دولت‌ها و بخش‌ها و همه مسئولان در دستگاه قضایی باید بر قانون و قانون‌مداری تاکید کنند.

رئیسی افزود: مساله نظارت نیز حائز اهمیت است. این نظارت هم در مجلس و هم در قوه قضاییه و هم در دولت دیده شده است. این نظارت همه‌جا هست و رهبری بر همه اجزای نظام نظارت دارند. نظارت و نظارت‌پذیری مورد تأکید همه ماست. نظارت به عنوان یک موهبت و نعمت باید تلقی شود. نظارت می‌تواند تضمین‌کنننده اجرای عدالت و اجرای قانون باشد. ما در دولت آینده نیز همواره اجرای عدالت را مورد تاکید قرار می‌دهیم.

ادامه دارد  …Source link