1646177138 unnamed file

ذخیره میوه شب عید توسط سازمان تعاون روستایی 30 درصد گرانتر از بازار خریداری شده است

[ad_1]

ذخیره میوه شب عید توسط سازمان تعاون روستایی 30 درصد گرانتر از بازار خریداری شده است

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، خاک، منابع طبیعی و محیط‌زیست‌ مجلس با بیان اینکه ذخیره میوه شب عید توسط سازمان تعاون روستایی 30 درصد گرانتر از بازار خریداری شده و تشریفات اداری برای انتخاب شرکت ناظر نیز رعایت نشده است، اظهار داشت: برای خرید میوه مناقصه عمومی توسط سازمان تعاون روستایی برگزار نشده به این ترتیب اسناد مناقصه در سامانه ستاد ایران موجود نیست همچنین میوه از باغداران و اتحادیه خریداری نشده بلکه به طورمستقیم از سورتینگ داران تهیه شده است.


به گزارش ایلنا، محمدجواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در رابطه با ذخیره میوه شب عید توسط سازمان تعاون روستایی وزارت جهادکشاورزی از خریداری محصولات گران‌تر از بازار و رعایت نکردن تشریفات اداری برای انتخاب شرکت ناظر خبر داد و توضیحات لازم وزیر کشاورزی را خواستار شد.

وی ادامه داد: در جلسه دوم راهبردی قیمت پرتقال 13 هزار و 900، و سیب 14 و 900 بوده که خریدار، مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی و فروشنده اتحادیه تعاون روستایی است اما در هیچ یک از قراردادهای بین مدیرعامل سازمان و مدیرعامل اتحادیه با استان ها شماره چک و سفته قید نشده ولی همه برگه مهر و امضا شده‌اند.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در لیست اعلامی از مدیر عامل اتحادیه تعاون روستایی به مدیرعامل سازمان تعاون روستایی مبنی بر خرید بر اساس تن در هر استان مبالغ با میزان خرید متفاوت است، نکته دیگر اینکه محصولاتی که برای شب عید به تعاونی ها ارسال شده به دلیل فاسد شدن و یک دست نبودن در حال برگشت خوردن از استان هاست.

عسکری افزود: این تخلفات محرض شده و وزیر جهاد کشاورزی باید درباره این ایرادات توضیح دهد همچنین با هیات رئیسه مجلس در خصوص اعمال ماده 234 مکاتبه شده که بر اساس این ماده می بایست تخلفات در صحن علنی مطرح و پس از رای گیری به قوه قضاییه اعلام شود.

خواندن  روستایی عجیب در شمال تهران که ناپدید شد!


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link