1413575 546

دما در چهارمحال و بختیاری ۱.۷ درجه گرم‌تر شده است


1413575 546

به گزارش «تابناک»، معصومه نوروزی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سالجاری میانگین دمای استان در فصل بهار ۲.۷ درجه و در تابستان یک درجه سانتی‌گراد در مقایسه با مدت مشابه بلندمدت گرم‌تر شده است.

وی ادامه داد: دما برای هفته پیش رو نیز نوسان قابل ملاحظه‌ای نخواهد داشت و برای روزهای یکشنبه و دوشنبه افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست اما پس از آن دما روند طبیعی خود را دنبال می‌کند و رو به کاهش می‌گذارد.

نوروزی برای روزهای شنبه و یکشنبه نیز افزایش سرعت باد و احتمال خیزش گرد و خاک محلی برای بسیاری از مناطق استان پیش‌بینی کرد و گفت: پس از آن تا پایان هفته وقوع پدیده جوی خاصی در استان پیش‌بینی نمی‌شود و وضعیت آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارش‌های پاییز امسال کمتر از نرمال خواهد بود، خاطر نشان کرد: در مهرماه به طور معمول بارش موثری نخواهیم داشت و بارش‌های موثر از نیمه دوم آبان آغاز می شود که بنا بر نقشه‌های پیش‌یابی این بارش‌ها کمتر از نرمال پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

خشکسالی‌های اخیر از سال ۱۳۸۶ در چهارمحال و بختیاری آغاز شده و پیامدهای ناگواری بر منابع آب، محیط‌زیست و فعالیت‌های اقتصادی این استان به‌ویژه در بخش کشاورزی داشته است.

۱۰۰ درصد مساحت این استان در سال جاری درگیر خشکسالی شده است.

خواندن  مجمع باشگاه استقلال برگزار شدSource link