1534624 475

دلیل عدم حضور هندبال بانوان ایران در بازی‌های اسلامی


1534624 475

 

به گزارش تابناک به نقل از فارس، اصغر رحیمی با اشاره به ارزیابی سطح دانش و اطلاعات به عنوان ملاک اصلی برتری مربیان در دنیا اظهار داشت: اظهارات اخیر مربی تیم هندبال ثامن الحجج که به نوعی کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون هندبال را زیر سوال برده، نتیجه عدم اشراف و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه است.

وی در مورد اینکه بانوان هندبالیست ما همیشه در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت می‌کردند، گفت: تاکنون بانوان هندبال ما در هیچ کدام از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شرکت نکرده‌اند. هر چند سال گذشته و امسال چند برابر ظرفیت اسامی را ارسال و شرایط را برای همه رشته‌ها مهیا کردیم ولی در نهایت براساس دستورالعمل کمیته برگزاری، این امر برای رشته فوق میسر نشد. علاوه بر آن ملاک تشخیص اسلامی بودن کشورها بر اساس تصمیم سازمان کنفرانس اسلامی است که تاکنون ۵۷ کشور را به رسمیت شناخته و ارتباطی به رنگ ، نژاد و … ندارد. مربی فوق در شرایطی نیست که بخواهد در خصوص اسلامی بودن و یا اسلامی نبودن برخی کشورها اظهار نظر کند و بگوید بویی از اسلام نبرده‌اند.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی با اشاره به دستورالعمل‌های رسمی میزبان در خصوص برگزاری مسابقات، عنوان کرد: طبق قاعده رشته‌های تیمی؛ در بخش خانم‌ها و آقایان والیبال، هندبال، فوتبال، ۸ کشور برتر رده بندی و در بسکتبال ۳به۳، ۲۰ کشور برتر از میان کشورهای اسلامی جواز حضور در این بازی‌ها را کسب خواهند کرد که در نتیجه جایگاه هندبال بانوان ما، امکان حضور در این رویداد را نداشت.

خواندن  قتل پسر ۱۳ ساله در منطقه تجریش تهران

رحیمی تصریح کرد: بر اساس نظر رئیس کمیته و وزیر ورزش، در نخستین جلسات ستاد عالی ورزش، تصمیم بر اعلام آمادگی در کلیه رشته ها در این رویداد بود. رشته‌های بانوان با تاکید و حساسیت بیشتری دنبال شد. در نهایت پس از بررسی کمیته برگزاری بازی‌ها بر اساس دستورالعملی که به آن اشاره شد، ما متاسفانه در رشته هندبال بانوان واجد شرایط نشدیم و از لیست خارج‌ شدیم . در والیبال آقایان، فوتبال و بسکتبال اعلام کردند که جواز حضور داریم. در والیبال بانوان هم پس از انصراف قزاقستان، تیم والیبال بانوان ما در لیست ۸ کشور برتر قرار گرفت. علیرغم اقدامات انجام شده متاسفانه در رشته هندبال بانوان، کشور ما واجد شرایط حضور نبود.Source link