1649187839 2

دستور دادستان کل کشور برای رسیدگی «فوری و برخورد قاطعانه» با عوامل حادثه مشهد


دستور دادستان کل کشور برای رسیدگی «فوری و برخورد قاطعانه» با عوامل حادثه مشهد

دادستان کل کشور به دادستان مشهد دستور داد ضمن برخورد قاطعانه با عامل یا عوامل این حمله وحشیانه، شناسایی دست‌های پشت پرده آن در دستورکار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی قرار گیرد.


به گزارش ایلنا، در سومین روز از ماه مبارک رمضان ۳ روحانی جهادگر حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی(ع) با ضربات چاقوی فردی با تفکرات تکفیری مورد حمله قرار گرفتند که متاسفانه منجر به شهادت و جراحت آنان شد.

در پی این حمله ناجوانمردانه و رذیلانه حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در نامه ای به دادستان مشهد و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دستور داد ضمن برخورد قاطع با عامل و یا عوامل این حادثه، ریشه یابی و کشف دست‌های پشت پرده این اقدام را در دستور کار فوری قرار داده و نتایج حاصله را گزارش کند.

متن این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

خبر جنایت و حمله وحشیانه فردی با تفکرات تکفیری به سه روحانی جهادگر عزیز که از شاگردان مکتب امام جعفر صادق علیه السلام بوده اند موجب تاثر و تاسف شد.

ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا له الفدا و امام رئوف حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام که در ماه مبارک رمضان دشمنان اسلام و دست نشانده های خبیث و جنایتکار عناصر تکفیری و وابسته به اجانب موجب هتک حرمت آستان ملکوتیش گردیده و به جان زائران حریم امن آن امام تعرض کرده و موجب شهادت و جراحت آنان گردیدند موکدا از دادستان محترم مشهد مقدس و همچنین نیروهای اطلاعاتی و امنیتی درخواست تعقیب و ریشه یابی دست های پشت پرده و پنهان این اقدام را داشته و برخورد قاطع با عامل و یا عوامل این حادثه را با فوریت در دستور کار قرار داده تا مطابق قوانین با آنان برخورد قاطعانه گردد.

خواندن  روسیه سفیر اسرائیل در مسکو را احضار کرد

دشمنان اسلام عزیز و اهل بیت علیهم السلام بدانند که هیچ‌گاه با این اقدامات پست و کثیف نخواهند توانست غباری بر پیکره جهان اسلام و مسلمین وارد کرده و نظام جمهوری اسلامی ایران با قدرت و صلابت همچون گذشته با دشمنان دین مبین اسلام و خاندان پاک و مطهر اهل بیت علیهم السلام مبارزه کرده و مایه عزت و آبروی جهان اسلام خواهد بود.

نتیجه تحقیقات و بررسی‌ها و نتایج حاصله به دفتر اینجانب گزارش شود.‌
 


انتهای پیام/Source link