5565651

خودرو جدید ساخت ایران به بازار آمد


۱۱ بهمن ۱۳۵۱ خبرنگار اطلاعات گزارش داد، همان‌طور که قبلاً اعلام شد در قیمت‌های پیکان مدل ۵۲ تغییری داده نخواهد شد. ضمناً ساخت یک مدل پیکان تازه دو در (کوپه) که قرار بود از امسال آغاز شود به سال‌های بعد موکول شد، تنها تغییر پیکان در سال ۵۲، رنگ آن خواهد بود. بدین نحو که مدل ۵۲ پیکان با رنگ‌های جدیدی به بازار عرضه خواهد شد.

امروز گفته شد که قیمت اتومبیل‌های آریا و شاهین نیز برای سال آینده ثابت خواهد ماند، گفته می‌شود یک مدل اتومبیل جدید سواری ساخت ایران نیز در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

این اتومبیل در یکی از کارخانه‌های اتومبیل‌سازی داخلی با استفاده از حق لیسانس «شورولت» یا احتمالاً اوپل ساخته خواهد شد.

از قیمت این اتومبیل هیچ‌گونه اطلاعی در دست نیست، ولی گفته می‌شود تولیدکنندگان آن سعی خواهند کرد که قیمت آن را در حدی تعیین کنند که در هر جهت قابل رقابت با اتومبیل‌های مشابه باشد.

یک مقام مسوول در کارخانه ژیان نیز در مورد قیمت اتومبیل‌های ژیان برای سال ۵۲ گفت: قیمت اتومبیل‌های ژیان نیز در سال آینده ثابت خواهد ماند.

وی افزود: در مورد شکل اتومبیل ژیان باید بگویم که تغییری در آن داده نمی‌شود ولی یکسری اقدامات جدید برای ایجاد استحکام بیشتر و تامین طول عمر زیادتر اتومبیل ژیان صورت خواهد گرفت که از آن جمله نصب «گیربکس» قوی‌تر و آهن‌کشی شاسی و تقویت کمک فنرهای عقب و آهن‌کشی در قسمت جلوی ژیان خواهد بود.

مقام مذکور افزود: برای اتومبیل ژیان ۵۲ قفل فرمان در نظر گرفته شده است تا از سرقت اتومبیل جلوگیری شود. برای قفل فرمان فقط ۲۵۰ تومان قیمت اضافی اخذ خواهد شد.

خواندن  پروتکل‌های کرونا در بخش جاده‌ای تغییر می‌کند

۲۲۳۲۲۵Source link