1654940523 گندم

خرید ۳ میلیون تن گندم به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان از کشاورزان


خرید ۳ میلیون تن گندم به ارزش ۳۵ هزار میلیارد تومان از کشاورزان

خرید تضمینی گندم از گندمکاران سراسر کشور به بیش از 3 میلیون تن و با ارزش بیش از 35 هزار میلیارد تومان رسید.


 به گزارش ایلنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ در حال حاضر، خرید تضمینی گندم در استان‌های مختلف کشور در دست انجام است و از ابتدای سال، 3 میلیون و 31 هزار تن از این محصول استراتژیک به ارزش 35 هزار و 6 میلیارد تومان خریداری شده است.

بر اساس این گزارش، تاکنون بالغ بر 66 درصد و به عبارتی بیش از 23 هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکارانی که محصول خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل داده‌اند، به حساب آنان واریز شده و پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.

 این گزارش می‌افزاید، خرید تضمینی گندم از 4 فروردین‌ماه در کشور آغاز شده است و در حال حاضر استان خوزستان با خرید بیش از یک میلیون و 400 هزار تن گندم، 46 درصد از کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده و استان گلستان با بیش از نیم میلیون تن خرید و استان فارس با 268 هزار تن خرید، بعد از استان خوزستان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

گفتنی است، در استان خوزستان که پیشتاز خرید تضمینی محصول کشاورزی راهبردی گندم در کشور است، 14 هزار و 473 میلیارد تومان به حساب گندمکاران این استان واریز شده است که بیش از 89 درصد از مطالبات این عزیزان را شامل می‌شود.


انتهای پیام/Source link

خواندن  ایران سالی ۲ میلیارد متر مکعب گاز سوآپ می‌کند