1387211 976

خاموشی‌ها در برخی مناطق کشور به صفر رسیده است


1387211 976

به گزارش تابناک، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به پیگیری‌های این کمیسیون برای کاهش خاموشی های اخیر در کشور، گفت: مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون با وزیر نیرو تا حدودی اجرایی شده است. در جلسه روز گذشته با وزیر نیرو هم مصوبات هفته گذشته کمیسیون بند به بند مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد قسمتی از برنامه های کوتاه مدت برای کاهش خاموشی‌ها اجرا و بخشی نیز در حال اجرا شدن است. در برخی از مناطق کشور خاموشی‌ها یا کم شده یا به صفر رسیده است.

وی ادامه داد: هفته گذشته جلسه ای را با وزیر نیرو در کمیسیون در این زمینه داشتیم که با توجه به مصوبات آن جلسه وزارت نیرو روز گذشته به ۱۳ تا از صنایع مجوز تولید بیش از ۱۰ هزار مگاوات برق را داد.

رئیس کمیسیون انرژی اظهار کرد: مقرر شد این صنایع برق خودشان را از طریق نیروگاه‌هایی که احداث می کنند تامین و در مواقعی که برق مازاد داشته باشند به شبکه سراسری کشور تحویل دهند.

حسنوند بیان کرد: طبق مذاکره با وزیر نیرو، قرار شد به نحوی اقدام شود که اگر بخش خصوصی بخواهد به صادرات برق اقدام کند، موانع صادرات برطرف شود. در نتیجه بخش خصوصی در مواقع لزوم می تواند برق ارزان به شبکه وارد کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به واگذاری چند نیروگاه به بخش خصوصی توضیح داد: ۴ نیروگاه وجود دارد که ۴ هزار مگاوات برق گازی تولید می کنند. در جلسه روز گذشته مسئولان وزارت نیرو اعلام آمادگی کردند این نیروگاه ها را به صنایعی که آمادگی دارند، واگذار کنند و بخش بخار آنها را که حدود ۲۰۰۰ مگاوات است، راه اندازی کنند. در نتیجه از طریق واگذاری این ۴ نیروگاه، منابعی به دست آمده را صرف تکمیل سایر نیروگاه‌های نیمه تمام کنند.

خواندن  بازدید هوایی رئیس‌جمهور از وضعیت هورالعظیم

وی گفت: در ارتباط با اتفاقات اخیر گزارشی را تدوین و به رئیس مجلس و نمایندگان ارائه خواهیم کرد.Source link