5673514

حمله روسیه به مرز اوکراین و لهستان


 به نوشته روزنامه گاردین، این مرکز یک پایگاه ارتشی بزرگ است که شامل مرکز آموزشی برای سربازان و عمدتا برای ماموریت‌های صلحبانی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از اداره نظامی منطقه لویو و تاییدیه از سوی شهردار این شهر، نیروهای روسی هشت موشک شلیک کرده‌اند.

این جدیدترین حمله موشکی نشان می‌دهد که روسیه حملات خود را در غرب اوکراین تشدید کرده و ممکن است حمله‌ای علیه محموله‌های نظامی و یا بشردوستانه ورودی غربی‌ها به اوکراین باشد.

حمله به این پایگاه نظامی نزدیک مرز اوکراین با لهستان در پی هشدار از سوی سرگئی ریابکوف، معاون وزیر دفاع روسیه درباره اینکه محموله‌های غربی “اهدافی مشروع” برای حملات هستند، رخ داد.

حامیان اوکراین شامل انگلیس، آلمان و آمریکا هزاران موشک ضد تانک و موشک ضد هوای را در واکنش به حمله روسیه فورا به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

ریابکوف همچنین گفته بود که روسیه به آمریکا هشدار می‌دهد که تامین سلاح از سوی برخی از کشورها “فقط یک حرکت خطرناک نیست، بلکه اقدامی است که آن محموله‌ها را به اهداف مشروع تبدیل می‌کند.”

آنتون میرونویچ، سخنگوی این پایگاه نظامی اوکراین اعلام کرد، گمان می‌رود فعلا هیچ فردی در این حملات هوایی کشته نشده باشند.

31131Source link

خواندن  تقدیر عضو شورای شهر از زاکانی