d8add8b6d988d8b1 daafd8b3d8aad8b1d8afd987 d985d8b1d8afd985 d9bed8a7db8cd8aad8aed8aa d8afd8b1 d988d8afd8a7d8b9 d8a8d8a7 d8b4d987d8afd8a7 62ebe4889227e

حضور گسترده مردم پایتخت در وداع با شهدای مدافع حرم+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم مراسم وداع با پیکر مطهر پنج شهید تازه تفحص شده جبهه مقاومت دقایقی پیش در میدان امام حسین(ع) تهران آغاز شد. این مراسم با حضور گسترده و باشکوه مردم پایتخت، دوستان، همرزمان شهدا و جمعی از مسئولان در جوار تابوت مطهر شهدا شروع شد.

با وجود گرمای هوا از ساعاتی پیش از آغاز مراسم مسیرهای منتهی به میدان امام حسین(ع) با ازدحام جمعیت مواجه شده و خیل کثیری از مردم برای بدرقه شهدا راهی این مراسم شده‌اند.

حضور خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان در مراسم قابل توجه است. گروه سرود نسیم قدر با اجرای سرود مشهور “ز کودکی خادم این تبار محترمم…” شور حماسی به مردم حاضر در مراسم بخشید.

مراسم میثاق با شهدای مدافع حرم در جوار پیکرهای مطهر پنج شهید مدافع حرم، سردار شهید عبدالله اسکندری، شهید رحیم کابلی، شهید مصطفی تاش موسی، حجت الاسلام شهید محمد امین کریمیان و شهید عباس آسمیه که به تازگی تفحص و شناسایی شده‌اند، برقرار خواهد بود. پیکر پاک و مطهر این شهدا به تازگی به کشور بازگشته و از طریق تطبیق نمونه DNA هویت ایشان تایید شده‌ است. این برنامه با سخنرانی سردار حسین سلامی فرمانده سپاه، مداحی محمدرضا طاهری و حسین طاهری، اجرای گروه سرود ابناءالحسن و گروه نسیم قدر و  مراسم دمام زنی همراه خواهد بود.

100 ایستگاه صلواتی و موکب‌های حسینی به همت رده‌های مقاومت بسیج سپاه تهران بزرگ به منظور پذیرایی از زائران شهدا در خیابان‌های 17 شهریور، انقلاب و دماوند دایر شده‌اند و با پذیرایی‌هایی به سبک موکب‌های اربعینی به زائران شهدا خدمات ارائه می‌کنند. این موکب ها ساعاتی است که توزیع پذیرایی میان مردم را آغاز کرده‌اند.

پیش از این برای پنج شهید تازه تفحص شده سوریه مراسم های وداع و تشییع در حرم مطهر رضوی و شهرهای رامسر و ساری برگزار شده بود. مراسم تشییع و تدفین این شهدا همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در زادگاه‌ هر کدام از ایشان برگزار خواهد شد.

* همسر شهید بی سر عبدالله اسکندری: شهید اسکندری خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد

همسر شهید بی سر عبدالله اسکندری که پیکرش در مراسم حضور دارد در این مراسم با اشاره به ایام سوگواری حضرت اباعبدالله گفت: اگر قیام امام حسین نبود من چطور میتوانستم با پیکر بدون سر عبدالله استقامت کنم و اگر ناله فرزندان حسین نبود من چطور میتوانستم در مقابل این مصیبت سربلند کنم. 

وی افزود:ما همه چیزمان را مدیون حضرت زینب هستیم شهدا ندای هل من ناصر امام را به گوش جان شنیدند ودر آغوش امام حسین آرام گرفتند. و بعد از سالها پیکرشان فضای کشور را عطرآگین کرده است.

همسر شهید اسکندری تصریح کرد: همسرم سراسر زندگی اش جهاد و مقاومت و خدمت به نظام و انقلاب بود. سیره شهدا یعنی مقاومت تا زمانیکه نفس میکشیم و توان داریم. شهید اسکندری خود شهادت حسین گونه را در اعتکاف آرزو کرد و دیری نپایید که آرزویش مستجاب شد.

شهدای مدافع حرم , مدافعان حرم , جبهه مقاومت اسلامی , تشییع شهدا , مراسم تشییع ,

شهدای مدافع حرم , مدافعان حرم , جبهه مقاومت اسلامی , تشییع شهدا , مراسم تشییع , شهدای مدافع حرم , مدافعان حرم , جبهه مقاومت اسلامی , تشییع شهدا , مراسم تشییع , شهدای مدافع حرم , مدافعان حرم , جبهه مقاومت اسلامی , تشییع شهدا , مراسم تشییع ,

شهدای مدافع حرم , مدافعان حرم , جبهه مقاومت اسلامی , تشییع شهدا , مراسم تشییع ,

انتهای پیام/

پیشنهاد روز