1643131462 یزدانی

حسن یزدانی: هدفم المپیک پاریس است / با برد تیلور، فشارهای روانی کمتر شده است


حسن یزدانی: هدفم المپیک پاریس است /  با برد تیلور، فشارهای روانی کمتر شده است

حسن یزدانی از آمادگی خود برای تقابل با تیلور گفت.


به گزارش ایلنا، حسین یزدانی ستاره کشتی ایران در گفتگویی با برنامه جهان ورزش در خصوص رویاروی تیمی کشتی آزاد ایران برابر تیم ملی آمریکا و تقابل با تیلور اظهار داشت:  ما آماده مسابقه دوستانه با آمریکا هستیم و اردوهایی خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم. احتمال رفتن یک تیم به آنجا وجود دارد. نسبتا از آمادگی خوبی برخورداریم اما این آمادگی در حد مسابقات جهانی و المپیک نبوده چرا که دوستانه و تک کشتی است. امیدوارم اتفاق خاصی رخ ندهد و ورزشکاران بتوانند کشتی خوبی را به نمایش بگذارند.

وی در مورد اینکه آیا در مسابقات جهانی در سال 2022 شرکت می‌کند یا نه بیان داشت: هدف من حضور در مسابقات جهانی است. با توجه به شرایط بدنی، در صورت ایده‌آل بودن و تشخیص مربیان اگر بتوانم به تیم ملی کمک کنم، حتما در کنار آنان خواهم بود. مسابقات جهانی به دلیل زودتر برگزار شدن آن بهتر است. در سنگین وزن‌ها به نسبت سبک وزن‌ها، حریفان عقب تر بوده و کشتی‌گیران کشورمان نسبت به سایر رقبا در آسیا بهتر هستند. ولی نظرات کادر فنی در این خصوص حائز اهمیت است.

قهرمان جهان در خصوص تقابل با تیلور و فشارهای که بر روی دوش او بود اذعان داشت: فشارهای روانی نسبت به گذشته برای من کمتر شده است و من موفق شدم  یک کار نیمه تمام را به لطف خدا و دعای مردم تمام کنم. خیلی از هواداران و علاقه‌مندان این رشته به دنبال این بودند که این حریف آمریکایی را شکست دهم. من توانستم نیمی از انتظارات را جبران کنم. امیدوارم در مسابقات آتی دل میلیون‌ها ایرانی را شاد کنیم. امیدوارم از لحاظ روحی و روانی برای مسابقات آمادگی لازم را داشته باشیم. من هدفم تا المپیک ۲۰۲۴ هست. تا زمانی که بتوانم کمکی به تیم ملی کنم، در این بازه زمانی از هیچ چیزی دریغ نخواهم کرد. در این سال‌ها تمام تلاشم بر این بود تا پله به پله قدم بگذارم. اگر تا بعد از سال ۲۰۲۴ هم بدنم پاسخگو باشد و بتوانم کشتی بگیرم قطعا این کار را انجام می دهم. هر سال به صورت شخصی یک هدف جهانی و یا آسیایی را برای خود در نظر می گیرم. یک ارزشیابی هم برای المپیک ۲۰۲۴ انجام دادم تا یک مدال خوشرنگ به مردم کشور هدیه دهم.

خواندن  آغاز تزریق دز سوم واکسن به سالمندان در کشور

 


انتهای پیام/Source link