IMG 20210728 WA0024

جهش ۶۴۰ درصدی سود خالص پتروشیمی فارابی در سه ماهه نخست سال/ تمامی شاخص‌های مالی، رشد قابل‌توجه و اقدامات صورت گرفته چشمگیر بوده است


جهش ۶۴۰ درصدی سود خالص پتروشیمی فارابی در سه ماهه نخست سال/ تمامی شاخص‌های مالی، رشد قابل‌توجه و اقدامات صورت گرفته چشمگیر بوده است

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فارابی، در توضیح عملکرد سه ماهه نخست سال جاری، ضمن مطلوب دانستن وضعیت تولید و فروش محصول، از رشد شاخص‌های مالی این شرکت خبر داد.


به گزارش ایلنا از خوزستان، امروز چهارشنبه ۶ مرداد ماه ️محمود فخرائی، در توضیح عملکرد سه ماهه نخست سال جاری این شرکت، اقدامات صورت گرفته را بسیار چشمگیر دانست و اظهار کرد: تمام  شاخص‌های مالی این شرکت طی سه ماه نخست سال و همچنین در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته و بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ رشد قابل‌توجه و چشم‌گیری داشته است.

وی با بیان اینکه سود خالص سه ماهه نخست، نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۹، جهشی ۶۴۰ درصدی داشته است گفت: نسبت به بودجه مصوب به مبلغ ۲۹۸،۷۴۱ میلیون ریال، در سه ماهه نخست سود خالص محقق شده ۱۷۹ درصد بوده که معادل ۴۸ درصد بودجه ۶۲۰،۶۷۸ میلیون ریالی سال ۱۴۰۰ در شاخص سود خالص بشمار می‌آید.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی فارابی با مطلوب دانستن وضعیت تولید و فروش محصولات شرکت افزود: علی‌رغم وجود محدودیت‌های جاری، امیدوار هستیم که شرکت با تداوم روند روبه رشد خود در سال جاری، دستاوردی بزرگ را به سهامداران خود ارائه دهد.

او می‌گوید: مجموع مبلغ فروش ۱،۸۰۵،۹۳۶ میلیون ریالی محصولات در سه ماهه اول سال جاری و افزایش ۲۳ برابری درآمدهای عملیاتی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، حائز اهمیت و قابل توجه است.

فخرائی همچنین در ادامه به پروژه‌های توسعه‌ای شرکت اشاره و یادآور شد: طرح احداث تصفیه پساب واحد انیدرید فتالیک و تولید اسید فیوماریک، پس از انجام تحقیق‌‌های لازم، در حال حاضر در مرحله بررسی پیشنهاد فنی قرار دارد و به‌زودی شاهد اجرای این طرح ماندگار در راستای حفظ محیط‌زیست و بهبود سبد تولید‌های این شرکت خواهیم بود.

خواندن  حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضعی در شمال عراق

مدیر عامل شرکت پتروشیمی فارابی، پیگیری ایجاد طرح توسعه‌ای شرکت را یکی دیگر از اولویت‌های این مجموعه معرفی کرد توضیح داد: اقدامات اولیه جهت اجرایی شدن یکی از پروژه‌های مورد تأیید هلدینگ بالادستی، انجام گردیده و در صورت صدور موافقت اصولی، به‌زودی شاهد اجرای یک طرح بزرگ در این مجتمع خواهیم بود.

وی در پایان با اشاره به توانمندی موجود در کشور و همچنین نگاه ویژه حوزه مدیریت مجموعه شستا گفت: خوشبختانه با اتکا به همین توانمندی‌ها، تلاش و همت مضاعف کارکنان زحمت‌کش و تیم مدیریتی جوان، توانستیم مجدد این مجتمع قدیمی کشور را به چرخه تولید و سود‌آوری برگردانیم و تلاش خواهیم کرد که با استعانت از پروردگار و اتکا به ظرفیت داخلی کشور، در جهت تحقق شعار سال در تولید جهشی مضاعف ایجاد نماییم.

 


انتهای پیام/Source link