1509209 127

جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس با هنرمندان سینما


1509209 127

به گزارش «تابناک»، غلامرضا منتظری در گفتگو با ایسنا با اشاره به جزئیات جلسه عصر یکشنبه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به مناسبت هفته هنر اسلامی و سالروز شهادت شهید آوینی در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی با سه مجموعه از هنرمندان به گفتگو نشستیم؛ جلسه اول با دست‌اندرکاران مجموعه تلویزیونی پلاک ۲۳ بود؛ هنرمندان و عوامل این مجموعه مسایل و مشکلات خود را مطرح کردند و بنا شد تا به جهت افزایش تولید سریال‌های طنز با رویکرد‌های فرهنگی و اجتماعی با صداوسیما وارد گفتگو شویم.

وی افزود: در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی دست‌اندرکاران سریال در دست تولید سنجر خان که مربوط به خطه دلیرمردان کردستان است نیز حضور یافتند. سنجر خان چهره‌ای ملی است که در عرصه دفاع از حقوق مردم و حریم ایران اسلامی نقش تعیین کننده‌ای داشته و نزد کرد‌ها چهره‌ای عزیز و تاثیرگذار است.

نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی با اشاره به پخش بخش‌هایی از سریال در دست تولید سنجر خان در جلسه این کمیسیون بیان کرد: عوامل این سریال مشکلات و دغدغه‌های مالی خود را طرح کردند و قرار شد کمیسیون پیگیر انتظارات حمایتی این مجموعه باشد تا بتوانیم با کمک صداوسیما، وزارت ارشاد و نهاد‌ها و سازمان‌های علاقه‌مند به کار‌های فرهنگی برای باز کردن گره‌ای از مشکلات این دوستان باز کنیم.

منتظری خاطر نشان کرد: سومین گروهی که در جلسه امروز کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کردند ریاست و مسئولان انجمن‌های سازمان بسیج هنرمندان کشور بودند؛ در این جلسه در ابتدا گزارشی از کارنامه این سازمان ارائه و سپس مشکلات و انتظارات پیش روی این سازمان مطرح شد. در پایان جلسه مقرر شد تا نشست مشترکی با وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ریاست صدا و سیما و همچنین ریاست سازمان بسیج کشور داشته باشیم تا درباره استفاده از ظرفیت هنرمندان بسیجی کشور در جهت تولید آثار فاخر هنری و ادبی و به ویژه کادرسازی و تربیت نیرو و هنرمندان در تراز انقلاب بحث و تبادل نظر کنیم.

خواندن  دبیر ستاد حقوق بشر برنامه‌های سفر گزارشگر ویژه سازمان ملل به ایران را تشریح کردSource link