5705397

جشن میلاد حضرت امام رضا (ع) در سراسر قشم برگزار می شود


به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام احمد غلامی روز پنجشنبه اظهار داشت: این جشن های فرخنده با انجام سخنرانی مذهبی با موضوع سیره عملی حضرت امام رضا (ع)، اجرای سرود، قرائت زیارت امین الله، مدیحه خوانی، برگزاری مسابقات حضوری فرهنگی، همخوانی و قرائت حدیث کسا در مساجد شهرها و روستاهای نگین خلیج فارس برگزار خواهد شد.

وی ادامه ادامه داد: جشن میلاد فرخنده هشتمین امام شیعیان جهان از شامگاه پنجشنبه ۱۹ خرداد با برگزاری مراسم محوری ولادت سلطان دین، ولی الله اعظم، ثامن الحجج، علی بن موسی الرضا – علیه و علی آبائه و ابنائه آلاف التحیه و الثناء در مسجد امام رضا(ع) سرزمین آب و آفتاب شهرستان قشم برگزار می شود.

رییس تبلیغات اسلامی قشم با اشاره به این حدیث شریف و مبارک از امام رضا علیه السّلام که فرمودند: «رَحِمَ اللّه ُ عَبْدا اَحیا اَمْرَنا، یَتَعَلَّمُ عُلومَنا وَ یُعَلِّمُهَا النّاسَ، فَاِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِموا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعونا»، افزود: وجود نازنین امام هشتم می فرمایند: رحمت خدا بر بنده ای را که امر ما را زنده کند. دانش های ما را فرا گیرد و به مردم بیاموزد. اگر مردم زیبایی های سخنان ما را می دانستند، از ما پیروی می کردند.

حجت الاسلام غلامی توضیح داد: کلام، حرکات و همه افعال امامان معصوم (ع) برای ما الگو است از این رو امام رضا علیه السلام فرمودند اگر زیبایی ها سخنان ما را می دانستند که این مهم و بازگو کردن سخنان اهل بیت (ع) وظیفه روحانیون مذهبی، رسانه های جمعی و آحاد افراد فرهیخته جامعه است که زیبایی های کلام ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین را به جامعه منتقل کنند.

خواندن  مدیرعامل قشم ایر تغییر کرد

وی اضافه کرد: مردم با شنیدن این سخنان که کلام های انسانی است و کرامت انسانی را برای انسان ها به ارمغان می آورند، عاشق مکتب والای ائمه اطهار(ع) می شوند چرا که این سخنان بی بدیل و بی نظیر روحی است که در وجود آدمی دمیده می شود.

حجت الاسلام غلامی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است با برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی جشن میلاد امام رضا (ع) از سوی دوستداران، شیعیان و مسلمانان اهل سنت در سطح جزیره قشم و مساجد با توزیع شیرینی، شربت در میان قشموندان و شیرین کردن کام مردم، شیرینی ولادت آن حضرت را دو چندان کنند.

46Source link