IMG 20220312 234913 638

تیم منتخب هفته بیست و دوم لیگ برتر


تیم منتخب هفته بیست و دوم لیگ برتر

هفته بیست و دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال هم به پایان رسید.


به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم منتخب هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

 

دروازه بان: محمد ناصری (پیکان)

IMG_20220312_234753_018

اخراج کرمانشاهی در دیدار هفته قبل و حضور ناموفق ناصری در دروازه این تیم در بازی با نساجی این نگرانی را ایجاد کرده بود که گلر پیکان مقابل گل گهر پاشنه آشیل این تیم خواهد بود ولی ناصری در دیدار این هفته معادلات را به هم زد و با عملکرد قابل قبولی که از خودش به نمایش گذاشت یک کلین شیت با ارزش برای خودش و تیمش ثبت کرد تا پیکان یک امتیاز از سیرجان به خانه ببرد.  ناصری بدون اشتباه دفاعی ۴ مهار در این بازی داشت. 

 

مدافع راست: دانیال اسماعیلی فر (سپاهان)

IMG_20220312_234711_882

مدافع راست سپاهان یکی از برترین‌های این تیم در لیگ بیست و یکم بوده است و بارها با نفوذ و گلزنی و دادن پاس گل در نتیجه دیدارهای سپاهان موثر واقع شده است. اسماعیلی‌فر مقابل نساجی روی یک نفوذ و جایگیری خوب در دو ضرب دروازه حریف را زا کرد تا به نوبه خودش سهمی در این بازی داشته باشد. او فرصت این را داشت تا یک گل و یک پاس گل دیگر در طول نود دقیقه به نام خودش ثبت کند که نیاز به کمی خوش شانسی بیشتر داشت.

 

مدافع میانی: مجتبی بیژن (شهر خودرو)

شهر خودرو روز سختی مقابل فجر سپاسی داشت و خط دفاعی این تیم ایستادگی خوبی مقابل حملات مهاجمان حریف داشت که یکی از نفرات موفق تیم مشهدی در پست دفاع در این بازی مجتبی بیژن بود. بیژن ۱۴ نبرد موفق و ۶ قطع پاس و ۷ قطع توپ داشت تا مفیدترین عنصر دفاعی شهر خودرو در این بازی باشد. اوج کار او در دقیقه ۹۵ رخ داد که وی ضربه حساس و سرنوشت ساز پنالتی را به خوبی تبدیل به گل کرد و سه امتیاز تیمش را در این بازی به ثبت رساند. 

خواندن  ویدیو:گل اول آلومینیوم اراک توسط علی آل کثیر

 

مدافع میانی: رافائل سیلوا (استقلال تهران)

IMG_20220312_234750_243

رافائل سیلوا در نخستین دیدارش در لباس استقلال هم آمادگی بالایی از نظر ذهنی و جسمی از خودش نشان داد و هم از لحاظ اعتماد به نفس و هماهنگ شدن با تیم سطحی فراتر از حد انتظار از کسی که اولین روزهای حضورش در این تیم را سپری می‌کند را ارائه داد تا فرهاد مجیدی خیالش بابت پر کردن جای خالی سیاوش یزدانی راحت شود. سیلوا در اکثر نبردهای هوایی ضربات اول را زد و در جنگ های تن به تن و قطع توپ های زمینی حریف هم روز خوبی داشت. او دو نفوذ خطرناک هم داشت و یک فرصت گل خیلی خوب را از دست داد که اگر گل‌ می‌شد شروعی رویایی برایش رقم خورده بود.

 

مدافع چپ: محمد ستاری (هوادار)

IMG_20220312_234718_129

هوادار دیدار مهمی در هفته بیست و دوم با مس رفسنجان داشت و در حالیکه به نظر می‌رسید شرایط برای برتری نارنجی پوشان فراهم است ولی خط دفاع هوادار اجازه گل‌های بعدی را نداد و یکی از نفرات خط دفاعی این تیم یعنی محمد ستاری روی نفوذ و ضربه سر به موقعش‌ که حاصل جایگیری خوب در محوطه جریمه بود با ضربه سر دقیق دروازه حریف را باز کرد تا مانع شکست تیمش شده باشد و یک امتیاز به این واسطه به حساب عنایتی و شاگردانش واریز شد.

 

هافبک دفاعی: رضا اسدی (پرسپولیس)

IMG_20220312_234720_166

رضا اسدی فصل خوبی تا اینجای کار در ترکیب پرسپولیس پشت سر نگذاشته بود و او را ضعیف‌ترین خرید فصل جدید سرخپوشان می‌دانستند و صحبت از جدایی زودهنگامش از این تیم مطرح بود. اسدی رفته رفته در ترکیب پرسپولیس جا افتاد و توانست توانایی‌هایش را به خوبی ارائه دهد و اوج کارش در دیدار با نفت مسجدسلیمان رقم خورد که به تنهایی هر دو گل تیمش را به ثمر رساند و چهره اصلی برتری حیاتی تیمش در دیدار قبل از دربی بود و اجازه افزایش فاصله با تیم رقیب را نداد. او ۵ شوت زد و ۸ نبرد هوایی موفق داشت و شش دفع توپ هم به ثبت رساند.

خواندن  ویدیو: خوشحالی استقلالی‌ها از تساوی پرسپولیس مقابل ذوب آهن

 

هافبک دفاعی: حمید بوحمدان (فولاد خوزستان)

بوحمدان در روزی که به گفته جواد نکونام با مصدومیت در مقابل تیم سابقش تراکتور حضور داشت توانست یکی از زیباترین گل‌های فصل را از روی ضربه ایستگاهی به ثمر برساند و یخ بازی با شوت مهار نشدنی او به نوعی باز شد. بوحمدان در کارهای دفاعی و قطع حملات حریف از میانه میدان روز خوبی داشت و دو شوت دیگر هم به سمت دروازه تراکتور زد که یکی از آنها خطرناک بود و در مجموع می‌توان از او به عنوان ستاره تیمش در جریان بازی با تراکتور یاد کرد.

 

هافبک هجومی: محمد خدابنده لو (ذوب آهن)

IMG_20220312_234747_862

خدابنده لو از آن دست بازیکنان در خدمت تیم است که خیلی وقت‌ها بازی و کیفیت او شاید خیلی به چشم نیاید ولی از مهم‌ترین بازیکنان ذوب آهن در این فصل به شمار می‌رود که در بازی‌های مهمی به وقتش تاثیر خود را روی گل‌های تیمش هم گذاشته است. در شرایطی که بازی ذوب آهن مقابل آلومینیوم گره خورده بود خدابنده لو روی یک حرکت انفرادی و نفوذ به موقعش‌ از اشتباه بازیکنان حریف استفاده کرد و با یک ضربه دقیق در شرایطی که دروازه‌بان حریف همه تلاشش را برای ممانعت از گل شدن توپ به کار گرفت تیمش را پیش انداخت و زمینه ساز برتری پرگل تیمش در این بازی شد. او دو پاس کلیدی هم در این بازی داد و تأثیرگذاری‌اش به این یک گل خلاصه نمی‌شود.

 

هافبک هجومی: امیرحسین حسین‌زاده (استقلال)

IMG_20220312_234751_965

هافبک هجومی استقلال این روزها می‌توان گفت ستاره تیمش است و یک بار دیگر با درخششی کن داشت بازی را یک تنه برای آبی ها در آورد. حسین زاده بارها با حرکات ترکیبی خط دفاع صنعت نفت را آزار داد و با برداشتن یک مقابل یک ها خودش و هم تیمی هایش را صاحب موقعیت گل کرد که با دقت بیشتر می‌شد تبدیل به گل شوند. حسین زاده روی جایگیری خوب خودش و یه ضربه دقیق تک گل بازی را به ثمر رساند و اجازه نداد با گره خوردن کار استقلال در این بازی اتفاقی مشابه بازی با نساجی رخ دهد که آبی ها دو امتیاز حساس از دست بدهند. 

خواندن  برگزاری تمرین تراکتور در ورزشگاه یادگار امام(ره)

 

مهاجم: گادوین منشا (مس رفسنجان)

IMG_20220312_232753

آقای گل لیگ برتر یک بار دیگر با هوشمندی و چهارچوب شناسی خاص خودش توانست برای مس گلزنی کند. زوج آذرباد – منشا در این فصل همکاری خوبی روی گل های مس داشته و حالا یکی آقای گل و دیگری آقای پاس گل هستند. منشا در این بازی فرصت این را داشت تا یک گل دیگر هم بزند که با بدشانسی فرصت او از دست رفت ولی همچنان آقای گل لیگ است و اجازه نزدیک شدن به خودش را به یامگا نمی‌دهد. 

 

مهاجم: سجاد شهباززاده (سپاهان)

IMG_20220312_234715_250

آقای گل فصل گذشته لیگ برتر اگرچه در فصل بیست و یکم نتوانست درخشش سابق خودش را در ترکیب طلایی پوشان داشته باشد ولی هنوز یکی از بهترین مهاجمان لیگ برتر است و اشتباه خط دفاعی مقابل او تنبیه سختی برای هر تیمی خواهد بود. همان اتفاقی که مقابل نساجی رخ داد. شهباززاده در روز برتری ۳ بر یک تیمی مقابل نساجی یک گل زد و یک پاس گل داد تا چهره ویژه تیمش در این پیروزی مهم باشد.


انتهای پیام/Source link