تولید نجات‌دهنده کشور از مشکلات است


تولید نجات‌دهنده کشور از مشکلات است

رئیس‌جمهور با اشاره به ناخرسندی رهبر انقلاب از آمارهای اقتصادی دهه ۹۰ تاکید کرد: دولت خود را موظف می‌داند دغدغه‌ها و توصیه‌های امروز مقام معظم رهبری در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی را با اقدام جهادی پیگیری کرده و کاری کند که این ناخرسندی به رضایت خاطر ایشان و مردم عزیز تبدیل شود.


به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در جلسه هیات دولت با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر انقلاب درخصوص رونق تولید گفت: تولید نجات‌دهنده کشور از مشکلات است، لذا لازم است جهت‌گیری و برنامه‌ریزی اصلی همه دستگاه‌های اجرایی، تلاش برای رونق تولید و حمایت از تولیدگران باشد. 

رئیس‌جمهور تهیه سند نقشه‌راه صنعتی کشور را اقدامی ضروری دانست و اظهار داشت: دولت با پرهیز از تصدی‌گری، به دنبال مدیریت، نظارت و هدایت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی است.

وی وجود ثبات در مقررات را برای فعالان اقتصادی حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: بی‌ثباتی در مقررات و تصمیم‌گیری‌های موردی باعث سردرگمی مردم، تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌شود و باید با اقدام جهادی به این بی‌ثباتی خاتمه داده شود تا فعالیت اقتصادی و بازار برای مردم و فعالان عرصه تولید قابل پیش‌بینی باشد.
رئیسی بیانات مقام معظم رهبری را دغدغه مردم و فعالان اقتصادی دانست و از معاون اول خواست با تشکیل کارگروهی متشکل از اعضای دولت، ‌نخبگان اقتصادی و تولیدکنندگان موارد مطرح شده در دیدار معظم‌له با فعالان اقتصادی را پیگیری و اجرایی کند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آنچه در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ اتفاق افتاد، ظهور قدرت الهی بود لذا یوم‌الله نامیده می‌شود. در آن روز رژیم تا دندان مسلح و مورد حمایت قدرت‌های بزرگ جهانی کنار زده شد و ملتی با نام خدا و برای اجرای قوانین الهی به قدرت رسیدند.

خواندن  رئیسی درگذشت مادر شهیدان غلامی را تسلیت گفت

وی ادامه داد: این روز را نباید فراموش کرد چراکه هم روز پیروزی جریان حق و هم روز اضمحلال جریان باطل بود.

به گفته رئیسی، یادآوری ایام دهه فجر الزاماتی دارد که باید مورد توجه همگان باشد. گرامیداشت ایام دهه فجر ۱۳۵۷ صرفا برای بیان یک رخداد تاریخی نیست بلکه باید فلسفه و علل وقوع آن با توجه به ویژگی‌های دهه فجر ۱۴۰۰ مورد تحلیل و تبیین قرار گیرد.

 

 


انتهای پیام/Source link