1412716 148

توقیف ۳ شناور غیرمجاز صید ترال در آب‌های جاسک


1412716 148

به گزارش تابناک، علی صالحی ظهر امروز (۱۰ شهریورماه) با بیان اینکه ۳ فروند شناور غیرمجاز صید ترال از نوع لنج تایتانیک در آب‌های شهرستان جاسک توقیف شده است، اظهار کرد: به منظور صیانت از حقوق عامه و تسهیل زمینه فعالیت بیشتر برای صیادان بومی شهرستان جاسک، با صدور دستور قضایی، توقیف شناورهای غیرمجاز در آب‌های این شهرستان به مأموریت مشترک شیلات، دریابانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم صیانت از ثروت‌های ملی در دریا و مقابله با صید ترال، بیان کرد: دادگستری کل استان هرمزگان در راستای عمل به سیاست های ابلاغی و با هدف پیگیری حقوق عامه، برخورد قاطعانه و بدون اغماض با افرادی را که از طریق صید غیرمجاز، معیشت مردم و صیادان بومی را به خطر می‌اندازند در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه هم افزایی دستگاه های متولی به منظور نظارت دقیق در خصوص نحوه صدور مجوزهای صید، رفع خلاء‌های قانونی و صیانت از محیط زیست دریا را خواستار شد.

وی همچنین عنوان کرد: به منظور جلوگیری از تخریب محیط زیست و حفاظت از گونه‌های مختلف آبزیان، دستور ورود اداره کل محیط زیست استان در پرونده‌های صید ترال صادر و ابلاغ شده است.Source link

خواندن  در منظومه اندیشه امام، خدمت به مردم جایگاه ویژه و معنای خاصی دارد