1444316 512

تمامی جاده‌های البرز باز است


1444316 512

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، علی زندی‌فر با اشاره به اینکه بارش‌ها در محورهای مواصلاتی استان ادامه دارد، اظهار کرد: در حال حاضر در ارتفاعات محور هشتگرد- طالقان و محور کرج – چالوس شاهد بارش پراکنده برف هستیم و در سایر محورها هم بارش باران ادامه دارد.

وی بیان کرد: بارش برف از چهارشنبه هفته گذشته در ارتفاعات طالقان و چالوس شروع شده ولی منجر به مسدود شدن مسیری نشده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز تصریح کرد: در حال حاضر نیروهای راهداری در آماده باش قرار دارند تا در صورت ادامه بارش‌ها نسبت به نمک پاشی و برف روبی مسیر اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح زمستانه راهداری از ۱۵ آذر آغاز می‌شود، توضیح داد: همزمان با آغاز فصل سرما و اجرای طرح زمستانه، ۱۶ پایگاه راهداری البرز آماده خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای می‌شوند.

زندی‌فر از آمادگی و تجهیز ۱۳ راهدارخانه ثابت و سه راهدارخانه سیار در راه‌های استان خبر داد و گفت: راهداری البرز پس از اطلاع از وضعیت آب و هوایی که توسط سازمان هواشناسی و سایت‌های معتبر هواشناسی مشخص می‌شود، چیدمان زمستانی را قبل از شروع بارش انجام و اکیپ‌های راهداری را در این پایگاه‌ها مستقر می‌کند که امسال ۱۶۰ نفر از نیروهای راهداری زمستانی شامل نیروی انسانی ثابت، فصلی و پشتیبان در قالب ۱۱ اکیپ راهداری برای خدمات‌رسانی به کاربران جاده‌ای ساماندهی شده‌اند.

وی تصریح کرد: این اکیپ‌ها مسئولیت‌هایی مانند برف‌روبی، نمک‌پاشی، نظافت علائم، ترمیم روشنایی‌ها و ارائه خدمات مورد نیاز در هنگام بارش برف را به مسافران جاده‌ای برعهده دارند.

خواندن  اعلام آمادگی رئیس‌جمهوری اوکراین برای دیدار با بایدن در آستانه نشست آمریکا-‌روسیه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز خاطرنشان کرد: همچنین با اجرای طرح زمستانه اکیپ‌ها با استفاده از ۱۱۰ دستگاه ماشین‌آلات راهداری از جمله ماشین‌های برف‌روب و نمک‌پاش که همگی تجهیز، بازسازی و آماده‌سازی شده‌اند در ۱۵۰۰ کیلومتر از راه‌های تحت پوشش برف‌روبی وظیفه خدمت‌رسانی به مردم را برعهده دارند.

وی به میزان ذخیره شن و نمک در انبارهای راهداری البرز اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی ناشی از بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی ۱۵ هزار تن نمک و شن لازم است که تاکنون هفت هزار تن آن تهیه و در هشت انبار ذخیره شده است و به زودی مابقی آن نیز تأمین می‌شود.Source link