1534266 841

تقویت حضور نظامی روسیه در شمال سوریه


1534266 841

به گزارش تابناک، شفقنا به نقل از راشاتودی نوشت: همزمان با تهدیدات اخیر ترکیه مبنی بر عملیات نظامی جدید در شمال سوریه، یگان های نظامی روسیه تجهیزات نظامی خود را در این منطقه مستقر و حضور خود را تقویت کردند.

در جبهه تل تمر تا قامشلی ۴ سامانه دفاع هوایی روسیه مستقر شده است.

رسانه های ترکیه امروز اعلام کردند نیروهای مسلح این کشور و گروههای حامی آنکارا اقدامات مقدماتی برای عملیات جدید در شمال سوریه را تکمیل کرده اند و در انتظار دستور ترکیه برای شروع عملیات جدید در مرزهای شمال سوریه هستند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز اعلام کرد که دمشق در سطح رسمی و مردمی در برابر هر گونه عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه مقاومت خواهد کرد.

ارتش ترکیه هفته گذشته روستای «ام الکیف» در نزدیکی تل تمر از توابع استان الحسکه در شمال شرق سوریه را را بمباران کرد. بر اثر این حمله دستکم ۶ نیروی ارتش سوریه زخمی شدند.

بلافاصله پس از این حمله رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: منطقه در امتداد ۳۰ کیلومتری مرزهای جنوبی ترکیه، برای ما منطقه امنیتی محسوب می شود و نمی خواهیم کسی در این منطقه ما را آزار دهد، لذا اقداماتی را در این رابطه اتخاذ کرده ایم و عملیات جدیدی را انجام خواهیم داد.Source link

خواندن  کنایه صدری: به اولیایی تبریک می گویم به هدفش رسید (ویدیو)