تعیین تکلیف چهار هکتار از اراضی مردم منطقه ۱۰ تهران در بازدید میدانی نمایندگان مجلس

[ad_1]

تعیین تکلیف چهار هکتار از اراضی مردم منطقه ۱۰ تهران در بازدید میدانی نمایندگان مجلس

نماینده تهران در مجلس گفت: در بازدید میدانی نمایندگان از منطقه ۱۰ تهران مقرر شد تکلیف آزادسازی ۴ هکتار از اراضی و املاک مردم توسط شهرداری تا پایان مهر انجام و گزارش آن ارسال شود.


به گزارش ایلنا، علی خضریان در تشریح حضور نمایندگان تهران در منطقه ۱۰ تهران و بازدید از مسایل و مشکلات این منطقه گفت: در این بازدید در زمینه آزادسازی چهار هکتار از اراضی و املاک مردم مربوط به طرح محور رنجبر به بزرگراه یادگار امام(ره) در حوزه جنوب شرقی با توجه به خروج این املاک و اراضی از طرح، مقرر شد توسط شهرداری تا پایان مهرماه اقدامات لازم انجام و گزارش آن به مجمع نمایندگان و فرمانداری تهران ارسال شود.

وی در تشریح نظارت میدانی از محله بریانک در منطقه ۱۰ تهران و نشست جمع‌بندی آن در مسجد المهدی(عج) با حضور اقبال شاکری دیگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران، سرپرست معاونت عمرانی فرمانداری، مدیران کل ثبت اسناد و املاک و راه و شهرسازی استان، شهردار و مدیر آموزش و پروش منطقه ۱۰ تهران و سایر مسئولین اجرایی، اظهار داشت: در این نشست مقرر شد توسط شهرداری منطقه ۱۰، ده بوستان تا پایان سال جاری بهسازی و نوسازی شود، همچنین ۳ بوستان دیگر نیز در راستای افزایش سرانه فضای سبز منطقه احداث می‌شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اداره برق منطقه نیز متعهد شد تا طی یک هفته آینده با انجام و بررسی دقیق گزارشی از تیرهای برقی که در سطح منطقه در مسیر راه می‌باشد و نیاز به عقب‌نشینی دارند را تهیه و برنامه اجرایی خود جهت ساماندهی با اعلام برنامه زمانبندی شده، طی نامه‌ای به فرمانداری و مجمع نمایندگان استان تهران ارسال کند؛ همچنین شهرداری منطقه ۱۰ با انجام بازدید از وضعیت روشنایی معابر طی ۱۰ روز گزارشی را ارائه و اداره برق منطقه نیز مکلف شد تا وضعیت را طی ده روز پس از دریافت گزارش اصلاح نماید.

خواندن  ارجاع به معدل شاخص های دولت قبل ، دوای درد عوارض«جراحی بزرگ» دولت فعلی است ؟ / گریز از پاسخ گویی مستند به هشدار ٦١ اقتصاددان

خضریان با اشاره به اینکه مقرر شد در نشستی با حضور مسئولان آتش‌نشانی، اداره برق و شهرداری منطقه در محل فرمانداری موضوع ۴۶ مورد تیر برق اعلامی بررسی و مشکلات آنها برطرف شود، تصریح کرد: در زمینه اراضی معروف به مرحوم کمپانی که مشکلاتی را در جهت ساخت و ساز و اصلاح معابر ایجاد کرده است، مقرر شد ظرف یک هفته مسائل با حضور نمایندگان املاک مربوطه در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران پیگیری و مدیرکل ثبت اسناد نیز متعهد شد در کارگروه با حضور نماینده وزارت راه و شهرسازی موضوعات بررسی شود و گزارش اقدامات انجام شده به مجمع نمایندگان استان و فرمانداری تهران ارائه شود.

وی افزود: در زمینه آزادسازی چهار هکتار از اراضی و املاک مردم مربوط به طرح محور رنجبر به بزرگراه یادگار امام(ره) در حوزه جنوب جنوب شرقی با توجه به خروج این املاک و اراضی از طرح، مقرر شد توسط شهرداری منطقه ۱۰ تا پایان مهرماه اقدامات لازم انجام و گزارش آن به مجمع نمایندگان و فرمانداری تهران ارسال شود. ضمن اینکه آزادسازی یک هکتار باقی مانده از این اراضی نیز با توجه به تملک آن تا پایان سال انجام می‌شود. شهرداری نیز متعهد به پیگیری این مسائل و ارائه گزارش اقدامات شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه همچنین مقرر شد شرکت آب و فاضلاب، فاضلاب منازل مسکونی منطقه را به شبکه متصل و مشکلات مربوطه را برطرف کند، خاطرنشان کرد: اداره آموزش و پرورش منطقه ۱۰ نیز با عنایت به شکایات متعدد مردمی در زمینه شهریه مدارس مکلف شد گزارش جامعی از وضعیت بررسی شکایات مربوط به اخذ هزینه‌های بالاتر از نرخ مصوب مدارس را ظرف یک ماه به مجمع نمایندگان و فرمانداری ارسال کند.

خواندن  کمک ۴۰ میلیارد دلاری آمریکا به اوکراین

خضریان با اشاره به اینکه مقرر شد ظرف ۱۰ روز آینده شهرداری منطقه و نیروی انتظامی نشستی را در زمینه کمبود کلانتری برگزار و نتیجه را به شورای تامین استان ارائه کنند تا تصمیمات لازم اتخاذ شود، ابراز داشت: یکی از موارد مطرح شده از سوی مردم کیفیت پایین آب شرب منطقه بود که با عنایت به اهمیت این موضوع، طی ده روز آینده نمونه آب از مسجد المهدی(عج) برای انجام آزمایشات لازم به اداره آب و فاضلاب ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه گزارش و سوابق مربوط به لغو پروازهای فرودگاه مهرآباد ظرف دو هفته آینده به فرمانداری تهران ارسال می‌شود تا آخرین وضعیت آن بررسی و گزارش لازم اخذ شود، عنوان کرد: در راستای رفع مشکلات مسجد المهدی(عج) و نیاز به تامین اعتبار، مقرر شد شهرداری و هیات امنای مسجد گزارشی را به فرمانداری تهران ارسال نمایند تا در صورت تامین اعتبار در راستای بهسازی و رفع مشکلات هزینه شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه مشکلات پارک خانواده نیز ظرف یک ماه آینده توسط شهرداری ناحیه ۱ منطقه ۱۰ پیگیری و رفع شود، یادآور شد: در زمینه مجتمع میلاد قائم و ایمنی آن با توجه به اخطارهای شهرداری مقرر گردید ظرف دو هفته گزارشی به فرمانداری و مجمع نمایندگان تهران ارائه شود و در صورت عدم تمکین مالک، برابر با قانون نسبت به اعمال قانون آن ظرف دو ماه اقدام شود.

خضریان اضافه کرد: مقرر شد شهرداری منطقه ۱۰ طی مکاتباتی با قرارگاه اجتماعی تهران در خصوص وضعیت معتادان متجاهر داشته باشد و در صورت اولویت مراتب در دستور کار قرارگاه قرار بگیرد.

خواندن  ظرفیت اسکان مسافران اصفهان نصف سالیان قبل است


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link