تشکل‌های شاهد و ایثارگر از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی هستند


تشکل‌های شاهد و ایثارگر از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: تشکل‌های شاهد و ایثارگر نه تنها سرمایه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران، بلکه از سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.


به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سعید اوحدی روز شنبه ۲۳ مرداد در همایش دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر که با همکاری هیئت فرزندان شهدای اسلام به صورت وبینار در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد ضمن تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) گفت: خداوند دو نوع سرمایه را در اختیار انسان قرار داده که یکی از آن‌ها سرمایه مادی است و طبق فرموده خداوند فلسفه وجود تمام آن‌ها برای رشد انسان است.

وی افزود: سرمایه دیگر داشته‌های معنوی است که در وجود انسان قرار دارد که بسیار عظیم‌تر از سرمایه‌های مادی است و مانا بودن انسان در عالم خلقت با تکیه بر ارزش‌های معنوی محقق می‌شود. مقام معظم رهبری در یکی از دیدارها فرمودند اقتدار و قدرت در بعضی کشورها از طریق اقتصاد ایجاد می‌شود و در بعضی کشورها و مکاتب با اقتدار سیاسی و یا نظامی، اما اقتدار معنوی بر تمام این موارد ارجح است و اگر جامعه‌ای به این اقتدار برسد بستر را برای اقتدار در سایر حوزه‌ها فراهم می‌کند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان دارای سرمایه بسیار عظیم معنوی هستند که باید با تکیه بر آن پله‌های ترقی را طی کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ادامه داشتن مسیر معنویت گفت: امروز شاهدیم که پزشکان و پرستاران ما با تکیه بر همین معنویت مشغول خدمت به بیماران هستند و همین فرهنگ و همین معنویت است که باعث اقتدار کشورمان شده است، چنانکه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز با تکیه بر همین اقتدار است که کشور را هدایت کرده‌اند.

خواندن  مجمع استقلال برگزار نشد؛ آصفی رییس هیات مدیره جدید آبی‌ها

اوحدی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی ما بر انجام فعالیت به صورت جمعی تأکید شده است، افزود: تشکل‌های شاهد و ایثارگر سرمایه‌های عظیمی برای بنیاد شهید و امور ایثارگران و نظام جمهوری اسلامی هستند. رسالت اصلی بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و هیچ ظرفیتی بهتر از خود فرزندان شهدا و ایثارگران برای این کار وجود ندارد و این کار می‌تواند به شکل خوبی توسط تشکل‌های ایثارگری انجام شود.

وی ادامه داد: دنیای مادی به قدری متلاطم است که تنها راه آرامش در آن تأسی به ارزش‌هاست و تشکل‌های شاهد و ایثارگر می‌توانند این ارزش‌ها را ترویج و توسعه دهند. تشکل‌های شاهد و ایثارگر باید به‌روز باشند و با خلاقیت به فعالیت بپردازند. یکی از رویکردهای مهم تشکل‌ها باید مطالبه‌گری باشد تا حقوق جامعه ایثارگری استیفا شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز از این مطالبه‌گری استقبال می‌کند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: انسجام بین خود تشکل‌ها نیز از موارد بسیار مهمی است که باید مدنظر تشکل‌های شاهد و ایثارگر باشد.

عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضران به ارائه گزارشی از برگزاری همایش‌های این مجموعه در روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ مرداد پرداخت.

امیر قلیچ‌خانی دبیر تشکل هیئت فرزندان شهدای اسلام نیز در این نشست به بیان نکاتی درباره فعالیت‌های این تشکل و همچنین تعامل این مجموعه با بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت.

جمعی از دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این نشست به تشریح فعالیت‌ها و اهداف این تشکل‌ها پرداختند.

گفتنی است این جلسه با حضور امیر سرتیپ محمدرضا فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد برگزار شد.

خواندن  کدام قسمت از بدن‌تان سن شما را لو می‌دهد؟


انتهای پیام/Source link