ghosianmoghadam 2 crop

تشریح اقدامات هلال‌احمر با استقرار قرارگاه مبارزه و پیشگیری از کرونا در سیستان و بلوچستان


تشریح اقدامات هلال‌احمر با استقرار قرارگاه مبارزه و پیشگیری از کرونا در سیستان و بلوچستان

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در تشریح اقدامات قرارگاه این جمعیت برای مقابله با کرونا در سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳۵ «کپسول ۴۰ لیتری»، ۱۰۰ «کپسول ۵۰ لیتری»، همچنین ۳۰۰۰ بسته «ست بهداشتی» و ۵۰ دستگاه «کولرآبی» به این قرارگاه اهدا شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم در خصوص اقدامات انجام‌شده در قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: از زمان استقرار این قرارگاه، حمایت‌های سازمان داوطلبان و همچنین مشارکت خیرین در این استان برای پیشگیری و درمان کرونا با سرعت بیشتری دنبال شده است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به توزیع بیش از یک‌میلیون «ماسک» در شهرستان‌های استان از زمان استقرار قرارگاه تصریح کرد: یک‌میلیون و ۲۳۴ هزار ماسک از تاریخ ۱۷ تا ۲۰ تیرماه در شهرستان‌های این استان توزیع شده   که از این تعداد ۸۴ هزار ماسک را خیرین و مابقی توسط جمعیت هلال احمر تامین شده است.

قوسیان مقدم در ادامه از اهدای ۳۹۲ کپسول اکسیژن در مدت ۴ روز ابتدایی استقرار پایگاه خبر داد و گفت: در ۴ روز ابتدایی استقرار قرارگاه تعداد ۵۷ کپسول اکسیژن ۱۰ لیتری ، ۲۳۵ کپسول ۴۰ لیتری و ۱۰۰ کپسول ۵۰ لیتری توسط جمعیت هلال احمر و خیرین  تهیه و در اختیار مراکز درمانی و بیماران نیازمند قرار گرفته است.

دبیر کل جمعیت هلال‌احمر همچنین از آماده سازی و اهدای   ۳۰۰۰ بسته اقلام  بهداشتی و نیز ۵۰ دستگاه «کولرآبی» توسط این قرارگاه خبر داد و افزود تا کنون شهرستانهای سراوان، خاش ، میرجاوه، هامون ، هیرمند ، زهک ، فنوج ، زابل ، نیمروز ، سرباز ، مهرستان ، ایرانهشر، نیکشهر ، سیب و سوران و همچنین مراکز درمانی بوعلی زاهدان ، رازی سراوان ، امام خمینی(ره) خاش و امام علی (ع) چابهار از خدمات این قرارگاه بهره مند شده اند و فعالیت قرارگاه تا زمان خروج از شرایط بحران ادامه خواهد یافت.

خواندن  آتش سوزی در تایوان؛ دستکم ۴۶ نفر کشته شدند

در سفر دبیر کل جمعیت هلال‌احمر در روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه به استان سیستان و بلوچستان ؛ قرارگاه مرکزی مبارزه و پیشگیری از کرونا افتتاح شد. در این قرارگاه ۲۴ خیریه بزرگ کشور با محوریت جمعیت هلال احمر ساماندهی خدمات و حمایت از مردم محروم این منطقه را بر عهده گرفته اند.Source link