160845933813995000

تشریح اقدامات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح


تشریح اقدامات سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح گفت: توسعه دریامحور کشور بیشتر مهم است و این مهم نیازمند همکاری همه دستگاه‌هاست.


به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرسرتیپ «مجید فخری» معاون وزیر دفاع و رییس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین المللی اقیانوس شناسی خلیج فارس گفت: فعالیتهای سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در حوزه های مختلف است و در حوزه تولید چارت های دریایی و انواع محصولات این حوزه کار می کنیم و محصولاتی را به ویژه برای نیروهای مسلح طراحی می کنیم که بخشی از آن در تعامل با سازمان بنادر و سازمان نقشه برداری کشور است. 

او در ادامه گفت: نوع چارتهای دریایی که در حوزه مختلف کار می کنیم باتوجه به نیاز سازمان ها و دستگاه هاست.

او در ادامه گفت: برای عملیات هایی که ناوگروه های نیروی دریایی ارتش دارند، ماموریتهای مختلف‌شان را پشتیبانی می‌کنیم و در سال گذشته و امسال ناوگروه سن پترزبورگ و ونزوئلا از جمله آن بود و در کمترین زمان چارتهای دریایی مورد نیازشان را تهیه کردیم که وابستگی نیروی دریایی را به نقشه های خارجی تا حد امکان کم کنیم.

فخری افزود: ماموریت سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح درمورد مرزهای بین المللی چه در خشکی و چه در آبها هست.  این فرایند وقت گیر است که با کشورهای همجوار به تعامل برسیم و در یک همکاری مشترک کار انجام می‌شود. با عمان طی معاهده ای منعقد شده توانستیم نقشه برداری مرز با عمان را کار کنیم. با کشورهای دیگر روابط در مرحله مذاکره است که برخی پیشرفت داشته و برخی به لحاظ مسائل سیاسی پیشرفت نداشته است. حتما باید تیم مشترک در دریا و زمین حاضر شوند که بتوانند این کارها را انجام دهند.

خواندن  کارشناس اصولگرا : مذاکره کنندگان آمریکایی و اروپایی ، هیچ کاره و توپ جمع کن «دولت نامرئی» هستند / روسای آنان بدون رای مردم ، مقام دار شده اند

فخری ادامه داد: ما درمورد سواحل مکران مطالعات جغرافیایی خاصی را انجام داده ایم. سال 97 کل ساحل مکران را عکس برداری کردیم.  مطالعات اقلیمی سواحل مکران هم از دیگر کارهای ماست.

او در انتها گفت: سواحل مکران و توسعه دریامحور کشور مهم و نیازمند همکاری همه دستگاه هاست. اما در حوزه مطالعات مکرانی کار بسیار بیشتری را می توانیم انجام دهیم. امیدواریم با همکاری سازمانهای مربوطه، بتوانیم حوزه اطلاعات مکانی را با داده های بیشتری تکمیل کنیم و زیر ساخت توسعه را هرچه بیشتر فراهم کنیم.


انتهای پیام/Source link