1633740164 unnamed file

تردد بیش از ۷۰۰ کامیون از مرز بازرگان در ۲۴ ساعت/ فعالیت مسافری هم از سرگرفته شد


تردد بیش از ۷۰۰ کامیون از مرز بازرگان در ۲۴ ساعت/ فعالیت مسافری هم از سرگرفته شد

سخنگوی گمرک گفت: از صبح روز گذشته تا صبح امروز جمعه 717 دستگاه کامیون از مرز بازرگان تردد کردند.


به گزارش ایلنا، سید روح اله لطیفی اظهار داشت: میزان کامیون ورودی از مرز بازرگان از صبح روز 15 مهر ماه تا صبح امروز جمعه 16مهرماه 448 دستگاه کامیون بود که 266 دستگاه آن کامیون ایرانی و 182 دستگاه آن کامیون خارجی بود.

وی افزود: در این مدت 269 دستگاه کامیون نیز از مرز بازرگان به سمت ترکیه تردد داشتند که 140 دستگاه از آن کامیون ایرانی و 129 دستگاه آن  کامیون خارجی بودند.

لطیفی توضیح داد: در روز 14 مهر ماه 597 دستگاه کامیون، 13 مهر ماه 811 دستگاه، روز دوازدهم مهر ماه 707 دستگاه، روز یازدهم مهر اه 729 دستگاه و در روز دهم مهر ماه نیز  708دستگاه کامیون حامل کالا از این مرز تردد داشته اند.

لطیفی ضمن تکذیب شایعه ای که اخیرا توسط یک رسانه  خارجی در خصوص توقف در فعالیت  مرز بازرگان داشت، گفت : همانطور که گفته شد نه تنها فعالیت این  مرز مهم تجاری متوقف نشده بلکه از شب گذشته پایانه مسافری گمرک مرزی بازرگان پس از یک و نیم سال توقف ِفعالیت، به دلیل شیوع کرونا، مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.

وی گفت: تجارت و روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی به ویژه دولت مردمی سیزدهم است و طرح شایعاتی از این دست توسط برخی از رسانه های خارجی نمی تواند مانع از روابط کشورمان با همسایگان شود.

لطیفی در پایان با اشاره به آمار تجارت کشورمان با ترکیه در 6ماهه 1400 گفت: در نیمه نخست امسال هفت میلیون و 214هزار تن کالای ایرانی  به ارزش دو میلیارد و 309میلیون دلار به ترکیه صادر شد و دو میلیون و 118هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و 435میلیون دلار، واردات از ترکیه داشتیم که رتبه این کشور در خرید کالاهای ایرانی در نیمه امسال، بعد از چین و عراق در رتبه سوم و در تامین کالا برای ایران نیز بعد از امارات و چین قرار دارد.

خواندن  دعوت از ارامنه ایران برای شرکت در انتخابات


انتهای پیام/Source link