IMG 20211112 WA0001

تداوم روند امدادرسانی جمعیت هلال احمر در پی بارش باران و وقوع سیل

[ad_1]

تداوم روند امدادرسانی جمعیت هلال احمر در پی بارش باران و وقوع سیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران و وقوع سیل در استان گیلان تا پیش از ظهر روز جاری ۲۱ آبان ماه سال جاری به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.


به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان از شامگاه چهارشنبه مورخ ۱۹ آبان ماه تا روز جاری، جمعه ۲۱ آبان ماه به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از بارش باران امدادرسانی شد، عوامل امدادی جمعیت هلال احمر از شعب و پایگاه های امداد و نجات املش، رودسر، فومن و صومعه سرا طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی از جمله آب گرفتگی ۶ باب منزل در شهرستان رودسر، ۱۴ منزل در املش و ۱ باب منزل در فومن با استفاده از خودرو کمک کار به وسیله موتور آب نسبت به تخلیه آب گرفتگی منازل اقدام کردند، همچنین تعداد ۶ نفر از ساکنین دو منزل مسکونی در «میانده چابکسر» توسط عوامل امدادی پایگاه شهید بارفروشنده به منطقه امن منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ضمن اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه، پایگاه و پست امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان برای مقابله با باران، اظهار کرد: همزمان با آغاز بارش باران در استان گیلان تا پیش از ظهر روز جاری ۲۱ آبان ماه سال جاری به ۶۷ نفر از هموطنان متاثر از باران و سیل امدادرسانی شد.

وی با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، اذعان داشت: جمعیت هلال احمر با ۸۰ دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم گرانقدر استان هستند.

خواندن  تجدید میثاق اعضای مجلس خبرگان رهبری با امام راحل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

غلامی ضمن تاکید بر خودداری هموطنان از سفرهای غیرضروری افزود: با توجه به یخ زدگی جاده ها و معابر در ارتفاعات استان، هموطنان حتی الامکان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تاکید کرد: هموطنان و مسافرین عزیز برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.


انتهای پیام/

[ad_2]

Source link