1431182 689

تداوم بارندگی در نوار ساحلی خزر، کاهش دما در شرق


1431182 689

به گزارش «تابناک»، «فریبا گودرزی» روز شنبه درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: از فردا( یکشنبه) تا روز(سه شنبه) در گیلان، شرق اردبیل و غرب مازندران بارش‌های خفیفی رخ خواهد داد و در این مدت سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام را خواهند داشت.

وی گفت: امروز و فردا در شمال شرق و شرق کشور کاهش دما بین ۳ تا ۷ درجه همراه با وزش باد شدید و در برخی نقاط خیزش گرد و خاک را پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به کاهش دما در این مناطق احتمال خسارت دیدن برخی از محصولات کشاورزی و دامداری وجود دارد و کشاورزان باید نسبت به جمع آوری محصولات کشاورزی توجه لازم را داشته باشند . مرغداران و گلخانه‌داران نیز لازم است که تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

وی درباره پیش بینی پنج روزه خلیج فارس و دریای عمان نیز گفت: طی روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

گودرزی ادامه داد: این شرایط از پیش از ظهر امروز تا اوایل وقت فردا در مناطق مرکزی و پاره ای از مناطق شرقی این محدوده، باران از شدت بیشتر و ارتفاع امواج بیش از ۱/۵متر می رسد و از ظهر دوشنبه ناپایداری در این محدوده پایان خواهد یافت.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شرق عمان و شرق تنگه هرمز متلاطم و مواج پیش بینی می شود. هم چنین طی پنج روز آینده مناطق ساحلی نسبتا آرام و مناطق دور از ساحل خصوصا نیمه غربی متلاطم و مواج و ارتفاع امواج بیش از ۲ متر پیش بینی می شود.

خواندن  مهران غفوریان بخاطر رژیم سکته کرد؟

کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوای پایتخت گفت: تهران امروز صاف و در برخی ساعت ها نیمه ابری خواهد بود.Source link