3171930 503

تاکید رئیس قوه قضاییه بر افزایش همکاری‌های پلیس و دستگاه قضا


تاکید رئیس قوه قضاییه بر افزایش همکاری‌های پلیس و دستگاه قضا

سردار اشتری و جمعی از مسئولان عالیرتبه نیروی انتظامی با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای دیدار کردند.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به همراه معاونین و جمعی از مسئولان عالیرتبه این نیرو صبح امروز سه‌شنبه (۲۲ تیر) با حضور در دفتر حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با وی دیدار کردند.

فرمانده نیروی انتظامی در این دیدار با تبریک مجدد انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست دستگاه قضا، برای ایشان که مناصب مختلف قضایی را گام به گام تا عالی‌ترین سطح تجربه کرده، در ایفای این مسئولیت خطیر آرزوی موفقیت کرد.

سردار اشتری در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت و عملکرد بخش‌های مختلف نیروی انتظامی پرداخت و از آمادگی کامل این نیرو برای گسترش همکاری هایش با دستگاه قضایی در کشف و برخورد با جرائم سازمان‌یافته، کشف و انهدام باند‌ها و شبکه‌های نفوذ و فساد، پیشگیری از وقوع جرم و دیگر حوزه‌های مأموریتی ناجا خبر داد.

در این دیدار معاونین و مسئولان سازمان‌های وابسته به نیروی انتظامی نیز درباره عملکرد و اقدامات مجموعه متبوع‌ِشان به رئیس جدید دستگاه قضا گزارش دادند.

رئیس قوه قضاییه هم با تشکر از ابراز محبت فرمانده نیروی انتظامی و همکارانش نسبت به وی و گزارشی که درباره وضعیت و عملکرد این نیرو ارائه کردند، بر لزوم افزایش همکاری‌های پلیس و دستگاه قضا در جهت برخورد با ناهنجاری‌ها، حفظ امنیت و حل مشکلات مردم تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای گفت: نیروی انتظامی از مهم‌ترین دستگاه‌های مرتبط با قوه قضاییه است که مانند دادسرا‌ها در خط مقدم مراجعات مردمی قرار دارد و برخورد حکیمانه و مهربانانه اش با مردم در ایجاد آرامش در دل‌ها و افزایش اعتماد و رضایت عمومی نسبت به حاکمیت نقش به سزایی دارد.

خواندن  دعوای غرب و روسیه بر سر اوکراین، به امنیت بلندمدت ربط دارد/ سناریوی مسکو می‌تواند در قالب کودتای کی‌یف اجرایی شود/ مسکو از ناحیه اقتصاد زمینگیر می‌شود

رئیس قوه قضاییه با اشاره به دستور روز گذشته خود به دادستان کل کشور برای بررسی راهکار‌های تقویت همکاری ضابطان و نیرو‌های امنیتی و انتظامی با دستگاه قضا، از فرماندهان ناجا نیز خواست که با مشارکت فعال در این زمینه، شرایط بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌ها و خدمات متقابل این مجموعه‌ها را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با مهم و گسترده خواندن مأموریت‌های ناجا و تقدیر از جانفشانی‌های خادمان مردم در این نیرو، هماهنگی و هم افزایی دستگاه قضا با نیروی انتظامی در دوره تحول و تعالی قوه قضایی را برای بهبود خدمت‌رسانی به مردم و ارتقاء امنیت اجتماعی ضروری خواند.Source link