و شهرسازی

تاکید بر عدم افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل مسافر تا پایان نوروز ۱۴۰۱


تاکید بر عدم افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل مسافر تا پایان نوروز ۱۴۰۱

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضمن تاکید مجدد بر عدم افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل مسافری تا پایان نوروز ۱۴۰۱ از خدمت‌رسانی بیش از ۱۲ هزار نفر نیروی راهدار در ۱۲۰۰ راهدارخانه کشور در ایام سفرهای نوروزی خبر داد.


به گزارش ایلنا، داریوش امانی ضمن صحه گذاشتن بر دغدغه‌ها و گلایه‌های فعالان و اعضای انجمن‌های صنفی حوزه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نسبت به عدم افزایش کرایه‌ها به رغم افزایش هزینه‌های مربوط به قطعات و لاستیک و روغن ماشین و موارد دیگر، گفت: طبق تصویب هیئت دولت، مقرر شد که افزایش نرخی در این زمینه صورت نگیرد و ما هم این عزیزان را نسبت به وضعیت فعلی مجاب کردیم تا نرخ کرایه‌های حمل و نقل مسافر در ایام نوروز ۱۴۰۱ افزایش پیدا نکند و مشکلی هم از این بابت به وجود نیاید.

وی به برگزاری جلساتی به منظور هماهنگی با پایانه‌های مسافربری شهرداری جهت انجام مسائلی مانند نظافت و پاکیزگی پایانه‌ها، آمادگی ناوگان، انجام تست‌های معاینه فنی و امور مشابه اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه راهداری هم ما از بهمن‌ماه آمادگی کامل برای انجام سفرهای نوروزی داشتیم که در این رابطه مواردی مثل خط‌کشی‌ها، نصب علائم، روشنایی مسیرها، آشکارسازی نقاط پرحادثه و نظافت جاده‌ها مخصوصا در ورودی شهرها و شریان‌های اصلی انجام شده و یا در حال انجام است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، در ایام نوروز ۱۲ هزار و ۶۶۰ نیروی راهدار با حدود ۹۵۰۰ دستگاه ماشین‌آلات در ۱۲۰۰ راهدارخانه به صورت ۲۴ ساعته کار خدمت‌رسانی به مردم و مسافران نوروزی را در جاده‌ها و مسیرهای مواصلاتی انجام می‌دهند.

خواندن  اعلام جزییات مراسم تحلیف رییس جمهوری منتخب

امانی ادامه داد: کارهای مربوط به عملیات عمرانی در جاده‌ها نیز از ۲۵ اسفندماه تعطیل خواهد شد و از این تاریخ تا پایان نوروز هیچ کارگاهی در سطح جاده‌ها دایر نخواهد بود تا مشکلی بابت تردد مردم در جاده‌ها از این حیث به وجود نیاید.


انتهای پیام/Source link